jjj123456789

Máme kulturně blíže k Britům nebo k Rusům?

Nejlepší odpověď
marci1

Jakožto Slované máme samozřejmě kulturně blíže k Rusům. Máme s nimi společnou i jakousi odevzdanost osudu, fatalismus. Neuznáváme s nimi tolik vzdělanost, inteligenci, ale spíše nám stačí, když máme moc, nový bourák ap. Jelikož máme v rodině Brita, vím co si myslí Britové o Češích a Rusech. Tváříme se, že patříme k Západu a Východ je něco méněcenného, ale jsme si kulturně blízcí. Chybí nám více slušnost, etiketa, distingované chování. Máme se ještě hodně co učit. Máme zase větší smysl pro humor, než Britové a jsme více pohostinští. Jak říkal Lenin : „Učit se, učit se, učit se !“ 🙂

Další odpovědi
setapouch

Špatně položená otázka – proč právě tyto dva národy? Kulturně máme s oběma pramálo společného, náš kulturní život byl ovlivněný spíš (dnešním) Německem, Rakouskem a Itálií.

Nazdar Bazar

Bohužel, ruský způsob nazírání světa je stále předáván v rodinných a společenských kódech. Arogantní a nezdvořilé chování k těm, kteří jsou pod námi a naopak devótní a podbízivé chování k „nadřízeným“ a mocným. Také vymáhaní jedné jediné pravdy a spolu s tím i pocit ublíženosti, když svět na tuto jedinou pravdu nepřistupuje, nás spojuje s východním okruhem.

setapouch

To, co popisuje Nazdar Bazar a marci1 jsou spíš povahové rysy, ale ty s kulturou nemají moc společného. Většina našich slavných umělců studovala právě na německých, rakouských nebo italských školách, u tamních mistrů nebo u mistrů, kteří se učili tam. A tím opravdu nemyslím Gotta, Bartošovou nebo Hložka.