Avatar uživatele
Bronzový

Máme kulturně blíže k Britům nebo k Rusům?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Jakožto Slované máme samozřejmě kulturně blíže k Rusům. Máme s nimi společnou i jakousi odevzdanost osudu, fatalismus. Neuznáváme s nimi tolik vzdělanost, inteligenci, ale spíše nám stačí, když máme moc, nový bourák ap. Jelikož máme v rodině Brita, vím co si myslí Britové o Češích a Rusech. Tváříme se, že patříme k Západu a Východ je něco méněcenného, ale jsme si kulturně blízcí. Chybí nám více slušnost, etiketa, distingované chování. Máme se ještě hodně co učit. Máme zase větší smysl pro humor, než Britové a jsme více pohostinští. Jak říkal Lenin : "Učit se, učit se, učit se !" :-))

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Špatně položená otázka - proč právě tyto dva národy? Kulturně máme s oběma pramálo společného, náš kulturní život byl ovlivněný spíš (dnešním) Německem, Rakouskem a Itálií.


Avatar uživatele
Bronzový

Bohužel, ruský způsob nazírání světa je stále předáván v rodinných a společenských kódech. Arogantní a nezdvořilé chování k těm, kteří jsou pod námi a naopak devótní a podbízivé chování k "nadřízeným" a mocným. Také vymáhaní jedné jediné pravdy a spolu s tím i pocit ublíženosti, když svět na tuto jedinou pravdu nepřistupuje, nás spojuje s východním okruhem.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

setapouch

To, co popisuje Nazdar Bazar a marci1 jsou spíš povahové rysy, ale ty s kulturou nemají moc společného. Většina našich slavných umělců studovala právě na německých, rakouských nebo italských školách, u tamních mistrů nebo u mistrů, kteří se učili tam. A tím opravdu nemyslím Gotta, Bartošovou nebo Hložka.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3509
Zlatý Drap 1932
Zlatý led 1508
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý marci1 1149
Zlatý quentos 1149
Zlatý mosoj 816
Zlatý vagra 799
Zlatý gecco 776
Zlatý iceT 662

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.