marq

Máme doma fenu Německého ovčáka a když jí a já se k ní přiblížím, začne vrčet. Jednou se stalo, že dokonce vystartovala

Doplňuji:
Máme doma fenu Německého ovčáka a když jí a já se k ní přiblížím, začne vrčet. Jednou se stalo, že dokonce vystartovala a snažila se mě dostat do kouta. Musel jsem jí zpacifikovat sílou, teprve potom se uklidnila a odešla na místo. Nevím co mám dělat a sahat ji do misky jak někteří radí nemůžu, protože okamžitě vystartuje.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Na misku ji nesahej, začni sní chodit někam na cvičák, aby pochopila, že rozhoduješ ty a ne ona.

Další odpovědi
badisko

No to je mega problem …protoze jsi zmrvil Vychovu …udelas nejlepe kdyz se prihlasis na nejaky cvicak …pes s tebe ma prcu a nejsi pro nej zadna autorita …

beer

Chyba ve výchově.
Pro tebe bude nejrozumnější, že ji jednoduše necháš na pokoji, pokud ona žere..

mojitek

tento má pocit že je vůdce. Potřebuje převychovat,bohužel i Vy. Takhle po netu to nemá cenu,rady budou třeba dobrý,ale musíte se psem zajít OSOBNĚ za odborníkem..
Doplňuji:
Packa : jako vtípek dobrý :D Ale fungovat to -opravdu nebude- :DD

anonym

Fena je špatně vychovaná. Manipulace s miskou při krmení je základ. Misku jí odeber a při krmení jí nandej jen malý kousek nebo malou část krmení a když to sežere, tak jí misku odeber a krmivo přidej, třeba i několikrát.
Napadání vlastním psem je projev dominance nebo naopak fena může takto jednat
ze strachu.
Takto na dálku těžko radit…Zvolila bych se psem navštívit cvičiště, kde pod vedením zkušeného výcvikáře ti poradí co a jak.
Také se můžeš pokusit vyhledat odbornou pomoc na netu, ale většina „psích psychologů“ neradí zdarma.
http://www.psycho­log-psu.com/
http://www.ha­nazertova.cz/
http://www.ha­fici.cz/psi-poradna/
http://www.krmivo-brit.cz/porad­na/page:1/
http://www.1a-hotelpropsy.cz/po­radna-psy.html?start=100

Problém můžete konzultovat i na pejskařském fóru zde:
http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/

arygnoc

pokiaľ sa nejedná o šteňa (nepíšete vek psa) – utratiť.
potencionálne nebezpečie útoku hrozí i po prevýchove.

a majiteľovi nedoporučujem obstarať si psa.
toho treba totiž zvládnuť od šteňaťa.

packa

Stávalo se to i dříve?
Pokud ano: Tak je ji blbě, nebo je prostě březí.
Pokud ne : Tak není naučená, neví kdo je pánem domu.
Ale spíše je březí doufej v tom. Protože kdyby nebyla naučená správnému chování, může dojít i k většímu úrazu než je kousnutí :( Poradím ti:

klekni si kolem ni mluv na ní tichým, hezkým, milým hlasem. např.: Hodná já ti neublížím šššš!!
Jestli to zabere opatrně ji pohlaď po hlavě nedávej ruku příliš k hlavě ani k břichu spíš na čele.
Vem si něco co má velmi ráda je jedno jestli hračka nebo pamlsek (jídlo)
dej ji to a buď u ní alespoň 5–10 minut aby ti důvěřovala dej ji čistou vodu.
a pak ji pohlaď od hlavy po břicho pokud začne vrčet tak ji nech. nebo ji dej náhubek .. ale tak bude zuřit ještě víc… když tak s ní běž na dlouhou procházku tak kam chodíte pořád. pokud ti uteče někam kde ji neuvidíš tak je to jasné… když tak při dalších problémech napiš na můj email: atekbasova@seznam.cz

Vanda6

Mojí kamarádce se to samé stalo s jejím rotvajlerem, cvičák to vyřešil. Určitě to taky zkus…