unnamed

Mám zájsť k doktorovi, keď ma poškriabal náš kocúr medzi necht a hnisá to?

Ahojte, včera ma (neúmyselne) poškriabal náš kocúr, keď vyliezal z krabice… Poškriabal ma rovno medzi necht,niekedy cítim silnejšiu bolesť, ale dá sa to vydržať… Občas to hnisá nebo-li vyteká číro-žltá tekutina…
Mám počkať rovno do pondelku, alebo nemám ísť k doktorovi vôbec…? Čo mi hrozí ak sa to neošetrí? (infekcia, alebo neskôr zle zrastený necht kvôli tej koži?)
vďaka za každú odpoveď, tu je fotka: http://www.im­g.tpx.cz/uplo­ads/20160305_2­10719.jpg

Odpovědi
BANAN93

máte tetanovku cca. 10 let zpětně ? Vymáčknout a dezinfikovat – na tomto místě se tvoří třeba záděry, které takto zarudnou i bez kočky

(já bych nešel – když by se to ale zvětšovalo a tmavlo tak potom jo)

iceT

Takovéto škrábnutí od koček mamka maže propolisovou mastí, k dostání v lékárně, stačil by i framykoin, ale ten je na předpis.

mosoj

Co takhle desinfekce po poškrábání. Říká ti to něco ?

Vymačkej, vydesinfikuj ajatinem, nejlépe zasyp práškovým Framykoinem a přelep náplastí s polštářkem. Problémem je že Framykoin je jen na předpis.
Takže pokud to za dva tři dny nepřestane ustupovat, lékař tě stejně nemine.
Framykoin je součástí mé domácí lékárničky, práškový i mast.