barbulína

Dostala jsem výpověď kvůli neoprávněnému podezření z krádeže hotovosti na pracovišti. Lze se bránit? Pokud ano, jak?

Dobrý den, mám smlouvu od 1.6.2016 na určito, ale pod stejným zaměstnavatelem jsem již dělala od prvního února na zkrácený úvazek. Od 15. 6. jsem na neschopence. Je to zhruba 14 dní, co se v práci ztratilo 4200 Kč, ihned jsem volala na policii. Napřed se mě zástupce ptal, jestli jsem to nebyla já nebo přítel, který mne tam pouze odvezl a seděl v autě, a myslí si to i vedouciía je to do dnešního dne 22. 6. zatím v šetření. Dnes mi zástupce vedoucího donesl výpověď. Stále si myslí, že jsem to byla já nebo přítel, a neposlal mi ani mzdu. Jelikož bydlí v Irsku, tak jsem mu psala na Skype, jestli to myslí vážně a jestli si opravdu myslí, že jsme to byli my, a můj kontakt si na Skype zablokoval. Výpověď jsem samozřejmě nepodepsala. Tak se chci zeptat, co se s tím dá dělat nebo jak postupovat. Děkuji.

Odpovědi
Drap

Můžeš se bránit soudně. Jinak ne. A krádež jak vyplývá, tak objasněna nebyla. Jak se chceš bránit ?

GM

Nejdřív ze všeho bych podala žalobu na neplatnou výpověd.

ivzez

Výpověď nepodepisuje příjemce (ten může jenom potvrdit převzetí),
ale ten, kdo ji dává – v tomto případě zaměstnavatel.

Pro zaměstnavatele jste pracovala od 1. června. Podle mne jste byla
ve zkušební době. Zaměstnavatel Vám nejspíš nedal výpověď, ale zrušil
pracovní poměr ve zkušební době.

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době je účinné okamžikem
doručení druhé straně (pokud v něm není uvedeno pozdější datum, nebo
pokud zaměstnanec není v ochranné době – prvních 14 dnů nemoci).

Pokud Vám zaměstnavatel zrušení doručil v ochranné době,
skončí zaměstnání až jejím uplynutím – 28. června 2016.
Za tuto dobu Vám bude náležet náhrada mzdy za nemoc.
Od 15. dne nemoci začne OSSZ vyplácet nemocenské.

Moc Vás nepotěším:

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době je právem obou stran,
každá strana může v této době zaměstnání ukončit z jakéhokoliv důvodu
nebo bez uvedení důvodu.

Mzda je splatná v měsíci následujícím po výkonu práce.
Splatnost mzdy za červen 2016 je celý červenec 2016.

Zaměstnavatel je oprávněn ztrátu na pracovišti prověřit
a podle mne je logické, že se zeptá i zaměstnanců (podle
mne to nelze považovat za křivé obvinění).

Domnívám se, že není co řešit s inspektorátem práce ani s policií…

————
Podívejte se na přesnou formulaci toho, co jste od zaměstnavatele
obdržela, a doplňte případně do diskuze.

Uvidíme, jestli má smysl se pokusit něco podniknout. (Vrátím se.)

led

Podozrenie ešte nie je dôkaz o vine. V prípade že pracujete v Českej republike aj vo firme so zahraničným majiteľom musia platiť zákony Českej republiky. Podozrenie nie je zákonný dôvod k výpovedi viď Zákoník práce – „Oddíl 2
Výpověď daná zaměstnavatelem § 52“
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast2h4.aspx

barbulína

ještě nevím,ale jedno vím,že podám na zaměstnavatele trestní oznámení za křivé obvinění

barbulína

To ano má právo ale byla jsem na neschopence a měla jsem to u právníka a je ta smlouva napaditelná,navíc nesmí mi zebrat vyplátu za nějaké náklady což jsou dveře zámek a plus částku která se stratila pokud je to v šetření policie

barbulína

a výpověd podepisuje i zaměstnanec jelikož to chtěli po mě podepsat,ale já to nepodepsala,ale podepsala jsem odmítnutí

barbulína

A co by jste dělal vy když vám to řekne do očí a když po něm chcete aby vám to dal písemě,tak si vás za blokuje

barbulína

ne zrušil pracovní poměr přímo je napsáno vypověd z pracovního poměru

barbulína

a zajdu na inspektorát práce a za právníkem