Martin Adam

Proč se mi stále sekají hry, když mám slušný počítač?

Dobry den. mam docela slušny pc ale hry se mi stale sekaji. Nedavno jsem koupil grafickou kartu nvidia gforce gtx 1050ti s tim ze uz se mi nebudou sekat hry a stejne se mi sekaji.
muj pc: graficka karta:nvidia gforce gtx 1050ti
ram:16gb
hdd:1t
procesor:AMD FX™-8120 Eight-Core Processor 3.10 GHz
64bit operacni system
Windows 10 Home
Myslim si ze tyhle parametry jsou dostačujici na to abych rozjel dnesni hry alespon na low detaily.
hra jede chvili naprosto v pořadku a pak se zacne hodne sekat uz nevim co je spatne takze prosim o radu.
dekuji

Odpovědi
mosoj

Sekni s tím.

plebs

Poněvadž počítač je unaven a obsluha přetížena vypnout počítač a pokusit se dělat něco užitečného.

aliendrone

Podepíši se pod odhad cochee, příznaky jsou doslova KLASICKÉ. To víš, je léto a teplo, to mají hráči pakec. :)
Jak píše cochee, čeknul bych chladiče a to nejen jak sedí, ale i ohledeně prachu. GTX1050Ti se asi již neprodává, tipuji na nákup z druhé ruky (jen můj dohad). Bylo by vhodné zkontrolovat pod krytem zanesenost, divil by ses , co někdy bordelu v chladiči může být. A přirozeně bych (když už budeš v tom čištění) zakoupil a aplikoval nějakou kvalitnější termopastu pod chladič. BACHA! Některé chladiče jsou uchyceny tak (jejich uchycení je pitomé), že dokonce reagují na lehce NEROVNOMĚRNÝ moment dotažení jejich šroubků. (chladič se z jedné strany trošičku „odchlípne“ od kontaktní plochy a máš vymalováno. :)

Přirozeně mohou v tom být i další věci – typicky nezapojený ventilátor chladiče, popřípadě existují rozumbradové, kteří tweakují rychlost otáček ventilátoru ať již pomocí BIOSu/UEFI nebo externími utilitami (na pomalou a tedy tichou, ale zcela NEDOSTATEČNOU pokud jde o chadící výkon) A jinak DOPORUČUJI vypnout všechny nanicoidní SW kraviny (i ty Widlácké, jako OneDrive), ty dokážou hraní pěkně znepříjemnit. :)

Ovšem pozor – pokud si myslíš, že máš GTX Ti, tak pamatuj, že 1050Ti je nejlacinější a nejslabší model desítkové řady GTXtitanek a v žádném případě ani ve snu nemůžeš čekat trochu srovnatelný výkon s GTX 1080Ti, to jen tak na okraj. ;) :D :D
Ovšem na normální hraní ve FHD s normálními detaily by to mělo u naprosté většiny her být úpo v pohodě. :)

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

cochee

Tipuju na špatně nasazený chladič, buď na CPU, nebo možná i na grafárně a vlastně i kdekoliv jinde. Ale protože se ti hra sekala i se starou grafikou i s novou, vypadá to na ten procesor. Hra je náročná na výkon čipu, stoupne jeho teplota a špatně nasazený chladič čip nedochladí a ten, aby zabránil poškození sebe sama, se podtaktuje, tím se za chvilku ochladí a pustí frekvenci naplno a tak stále dokola. Je také možné, že je někde chyba v celkovém chlazení skříně.

quentos

Do POLE PRO OTÁZKU (výstižněji se to snad už jmenovat nemůže) se píše OTÁZKA.