DusanOrlik

Mám se těšit nebo bát,až půjdu na střední školu?

Je lepší základka nebo střední,co se týká-obtížnosti výuky,činnosti,ko­lektivu,…Pros­tě co je lepší?Napište mi vaše zkušenosti se základkou a srovnání se střední.Díky :)

Nejlepší odpověď
Berušinka

Dušane, každý to má jinak.
Je to určitě velký skok – jak v pozitivním slova smyslu, tak v negativním.
Už se budeš připravovat na své povolání – pokud tedy nepůjde na gympl – tak tě připraví na velký kulový (ale to je můj názor).
Výuka je určitě složitější – musíš se pravidelně připravovat – ale zas velký záhul to není – teda pokud si chytrý – třeba jako já =D =D =D
Kolektiv může být různý – to je o lidech.

Všechno poznáš sam – tady tě někdo vystraší nebo naopak vykreslí vše v růžových barvičkách, ale to, co zažiješ na sš – to ti nikdo neřekne.

Další odpovědi
Babsi

Určitě se těš, já jsem se zbytečně bála. Teď chodím do třeťáku a bojím se, že ve čtvrťáku se rozejdeme. Neměnila bych za základku, je fakt, že tam bylo učení jednodušší, ale střední má svoje výhody, když nechceš nemusíš nikdo tě tam nedrží, pokud nechceš pracovat nemusíš je to tvůj problém a největší přechod je to, že ti profesoři vykají na což jsem si musela zvykat hodně dlouho… :D

eLx

Mě bavila víc základka. Střední mě nebavila skoro vůbec. A teď mě baví vejška. Ale třeba je to cyklický jenom u mě. :)

chudst

Gympl je skutecne daleko tezsi, nez zakladni skola. Na gymplu uz musite zapojit mozek a ucit se. Presto je to relativne v pohode. Na testy se da ucit den ci dva predem a date je v pohode na jednicku (pote si samozrejme nic nepamatujete, protoze kratkodobe nabifleni se zapomene). Umite-li se ucit, da se ucit i par hodin pred testem s vedomim, ze dostanete pravdepodobne za znamku tri. Nejlepsi je samozrejme prubezne uceni, ale… kdo z nas to delal? :) (Vyjimku tvori matika, te jsem vzdy obetoval 1 hodinu denne.)

Co se tyka cinnosti: ta je obdobna, jako na zakladce, ale daleko, daleko rozsahlejsi. Profesori vam samozrejme „nic“ na tabuli psat nebudou ci diktovat – budete se muset naucit zapisovat z vyuky. (Presto je to i na stredni podavano vicemene formou pro jednoduche zapisovani.) V cestine nebudete mit zapis z hodiny na jednu malou A5, ale treba na poradne 3 A4.

Co se tyce kolektivu – ja treba jsem byl spokojen daleko vice s lidickami ze stredni. U vas to muze byt naopak – to nikdo predem neurci. Nektery kolektiv je fajn, jiny neni.

A jen mala utecha (Ci strasak? To ponecham na vas.) nakonec: vysoka skola je asi tak stokrat tezsi, nez stredni a asi tak tisickrat tezsi, nez skola zakladni. Nicmene to bude poprve, kdy budete studovat neco, co chcete vy sam (i kdyz tam nebudou vsechny predmety, ktere byste mel v oblibe).

Mam celou tu moji esej shrnout do jednoho souveti? „Pro me byl gympl nejlepsi skolou, kterou jsem mel skutecne rad a do ktere jsem – byt je to trosku zvlastni – rad chodil.“

hanysicek

Nemám totožný názor:-)) Základka je sranda, ale zase jsou stres příjmačky:-), ale pokud máš dobrý průměr , tak není co řešit. Na střední se musíš zapsat takový jaký seš, aby jsi to vydržel, nějaký přetvářky tam jsou na nic protože už jste starší a každný na to příjde. 🙂 Já jsem třeba na zakládce tak v osmé třídě potkala holky, kde jsem byla od problémová, a chodila jsem domu s dudkama… na střední v prvním ročníku mě chytli jak kouřím za křovím, a už jsem to brala vážně, protože jsem nechtěla sklamat naše, a ani to už není tak lehký po dudkách ti hrozí podmíněčný vyhození. Asi bych ti dala takovou radu, že si užij střední jak jen můžeš, jinak toho budeš litovat:-)))

anonym

Urcite bat a zacni uz dnes.!! Bude to mnohem , mnohem horsi , nez si vubec dovedes predstavit !! Brrrrrrrrr ! -iv-

baghira

Rozhodně těšit. Na základce jste ještě dšcka,vysoká se někdy bere až moc vážně. Střední škola je nejlepší :DD

Lyn

Těš se. Spousta lidí tam už je dospělejších. Navíc tam vznikají největší pouta.

comedian

na zakladnce tam je hovno uceni, tam te jen vychovavaji, na stredni uz ne, tam uz jenom do tebe huci uceni den co den a jestli se nebudes venovat aspon dve hodiny vzdycky vecer uceni tak to bude peklo.. pamatuju si ze na zakladce mi stacilo pouze davat pozor o hodine. domaci ukoly jsem nedelal, na pisemky jsem se podival o prestavce a na vizo mel prospech s vyznamenanim. ale stredni tam pisemka vypada tak ze mas popsat cely tri A4 za 1, 70% za 4, min uz je za 5. ale samozrejme zalezi kam jdes na skolu.. zkratka hodne srandy i hodne uceni.

mokador

od každého trochu

Pajus89

Ničeho se neboj…na nižším stupni se straší, jak to bude na vyšším stupni těžký, na vyšším stupni se straší, jak to bude na střední těžký a tam se nakonec straší každým ročníkem…teď jsem na vejšce a ani tam to není tak hrozný :)

Peter Pagac

Ze****

Peter Pagac

Střední škola není těžká, jenom se pořád učit že základní školy a bude to ok.