LenkaHor99

Mám se stěhovat do baráku kde jsou dva byty a jen jeden bojler

Vůbec se v tom nevyznám, ale myslím že by to mělo být nastavené pro každý byt zvlášť, nebo to může být i tak že by jsme čerpali se sousedama vodu dohromady?

Odpovědi
Mravenec

Ano může to takto býti.

Drap

Ano, může to být tak i tak. U každé nemovitosti může být jiné

zjentek

Můžete mít každý svý hodiny, no problemo, ovšem i tak, když vycamráš všechnu teplou vodu, tak se v tý době soused v teplý už neopláchne a to platí obousměrně, takže doporučuji OTUŽOVAT, hodiny nehodiny! 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️😛

(Jinak díky za konstatování, neotázky tady na serveru zbožňujeme!)

elkon

My to nevidíme, to si musíte vyřešit vy. Možností je více. Pokud je jen jeden bojler, bude zřejmě velký, jinak by vám pro dva byty nestačil. A mělo by tam být oddělené měření průtoku teplé vody. Jak jinak se podělíte o platbu? Stejně je to podivné, musíte se nějak podělit o spotřebu elektřiny v tom bojleru.

Filip84

Frajerko, a na co se vlastně ptáš, jako? 👌😀

Podívej se, je to takový, jako by, veliký vědro, tak jako dnem vzhůru, nebo leží na boku, a v tom je Hebel, který ohřívá tu vodu – elektřinou, plynem, přes topení atp., no a má to dvě trubky: jednou do toho teče voda studená a druhou z toho teče voda ohřátá.

Může to být, že jsou na to napojeny dva byty, pak bude někde na té trubce, co vede tu teplou vodu, taková jako rozdvojka, jo, jak když jedeš autíčkem, dojedeš na křižovatku, a z jedný cesty jsou najednou dvě. Úplně stejný princip, akorát nejede frajerka autíčkem, ale teče voda. Nebo jak řeka, když se dělí dvě ramena. A tam, pravděpodobně, bude vodoměr, což jsou takový jako hodiny, co spočítají, kolik vody, tou kterou, trubkou proteklo. A podle toho každý zaplatíte.

No a nebo je na to napojený jenom ten jeden byt, ale to je moc málo pravděpodobné.

No a co chceš vědět? Prostě budeš mít byt, v tom bytu budeš mít umývadlo, ne, taky vanu budeš mít, nebo sprchový kout, nebo obojí budeš mít, ne, no a do toho povedou ty trubky z toho bojleru. A frajerka bude mít teplou vodu! 👌😎😆

Jestli jdeš do nájmu, tak Tě to interresovat nemusí. Jestli to bude v Tvém vlastnictví, tak může být problém s opravami, výměnou takového „komunálního“ bojleru. Jako vlastně s jakýmkoli „komunálním“ majetkem.

Podívej se, v Rusku po VŘSR vzniklo hodně komunálních bytů, jo, hlavně v Pitěru. No a za Stalina se do těch bytů začaly cpát různé ty moderní Hebele, jako pračky, právě nějaké bojlery, atp. A, abych to neprodlužoval, tak to v 99% komunálních bytů dopadlo tak, že ano, je společná kuchyň pro 15 partají, ale stojí v ní 15 sporáků. A je společná prádelna pro 15 partají, ale stojí v ní 15 praček. Protože věř, že jsou lidi, s kterými se prostě nedomluvíš.

Tak v tom může být problém. Jinými slovy: musíš to všecko vyzjistit. 🤷‍♀️😀🤪