petka

Mám se bát medvědů na Slovensku?

Pojedeme letos na dovolenou na Slovensko a dost se bojím, že potkáme medvěda. Je to vůbec pravděpodobné?

Nejlepší odpověď
Jirka

My jsme byli take letos na Slovensku a zadneho jsme nepotkali, ikdyz jsme treba chodili lesem nebo jedli u lesa. Muze to byt ale nahoda. Je jich tam pry kolem 700 az 800 jedincu a vyciti cloveka nebo zvire na 5 km. Oni nas ale nevyhledavaji, takze pokud nas uciti, tak spis utecou. Pokud se ale nahodou clovek dostane do tesne blizkosti s medvedem, tak medved automaticky reaguje obranou (jako na zvire), takze neutikat, ale snazit se ho pokud mozno zastrasit. Treba klackem nebo tak…

Další odpovědi
Fridolinek

Také jsem byla na Slovensku několikrát a nikdy jsem medvěda nepotkala a to ani v lese:-)

Krugerka

Je to sice pravděpodobné, ale nikde přece není napsáno že ho musíš potkat zrovna ty.

alenka901

když se nebudeš toulat polesích tak asi ne

Dandi

Medvěda můžeš potkat i v České republice.. Je to spíše o náhodě…