Vyzkumniktre

Mám říct své manželce o své kriminální minulosti?

Pozdrav Pán Bůh,

je mi 26 let a se svojí manželkou, se kterou jsem před třemi měsíci uzavřel svátost manželství, plánujeme děti. Má milovaná manželka však neví o tom, že jsem byl těžkým zločincem.

Moje matka mě chtěla nechat zavraždit, když mi byly necelé tři měsíce. Naštěstí její přítel byl věřící a měl srdce i pro nenarozené děti a přesvědčil ji, ať nejde na tzv. potrat. Brzy po mém narození se matka s přítelem rozešla a byli jsme velmi chudí. Matka holdovala hře na hracím automatu, alkoholismu a mimomanželskému styku. Za mého dětství jsem měl asi 15 nevlastních „tatínků“. Měl jsem zcela pochroumaný žebříček hodnot a myslel jsem si, že je takový život normální. Že je normální hrát automaty, že je normální si nezávazně užívat, že je normální krást.

Když mi bylo 19, tak jsem si našel o dva roky staršího kamaráda a svedl mě ke kradení. Společně jsme vykradli 8 chat, 4 rodinné domy a dva byty. Kradli jsme jedenáct měsíců. Ukradl jsem hodně televizí, telefonů, knih (mezi kterými byly i dvě Bible) i peněz.

Krom toho jsem si chtěl „užívat“, ale žádná holka mě nechtěla. Jednou v létě jsem spatřil na autobusové zastávce krásnou třináctiletou dívku a šel jsem za ní. V parku jsem ií napadl, přimáčkl ke stromu, hladil na hýždích, rozepnul poklopec a hladil jsem ji mezi nohama. Ach, jak se za sebe stydím. Pak jsem se strašně propadal hanbou a chtěl jsem se jí nějak omluvit, ale věděl jsem, že kdybych ji sledoval, tak by se jen bála. Mezitím o tom psala média a byla zveřejněna moje kresba.

Jedna z odcizených knih byla Bible a tak jsem si ji začal číst a začala se mi líbit. Tak začala má cesta k Bohu.

Měl jsem noční můry, ve snech se mi objevovala ta holka, kterou jsem ohavně zneužil, jak brečí, sedí v koutě, poškozuje se a jednou v mém snu dokonce spáchala sebevraždu. Celé dny jsem se klepal a brečel jsem z toho, co jsem jí provedl. Pak ke mně ve snu promluvila Panna Marie a řekla mi, ať se jí omluvím a odvděčím se jí a ať už nedělám nic špatného.

Pak jsem se ji rozhodl v masce sledovat, abych se jí mohl omluvit, a když jsem ji spatřil v autobuse, tak jsem jí řekl, že jsem ten, kdo to udělat a dal jsem jí nakradených 20 000 korun a omluvil jsem se jí. Byla hrozně vyděšená, ale přijala to. O pět zastávek dál mě zatkla policie. Dostal jsem tři roky natvrdo. Ve vězení jsem si většinu času četl Bibli a stal se ze mě křesťan a od té doby žiji přísně podle desatera. Po propuštění jsem si našel ženu, se kterou jsem si povídal v kostele. Na pohlavní styk jsme samozřejmě čekali do svatby.

Plánujeme spolu děti, ale manželka neví, jaké špatné věci jsem dělal. Myslíte, že by to měla vědět? Rád bych jí to řekl, ale bojím se, že by se mnou nechtěla mít děti nebo by se rozvedla. Pořád je mi líto té třináctileté dívky, které jsem ublížil. Opakovaně jsem se jí i všem okradeným lidem omluvil.

Těším se na Vaše odpovědi.

Nejlepší odpověď
Arne1

Uvědom si, že nezabráníš tomu, aby se to někdy v budoucnu nějak náhodou dozvěděla. Takže podle mne je lepší „kontrolovaně“ než aby to měla kdo ví od koho kdo ví jak podané. Ostatně, jsi křesťan, tak se poraď s knězem

Další odpovědi
Hlada

Braková literatura.

autacek

Až příliš bez hrubek, na to co tvrdíš že jsi zač.

Ani jako esej to za moc nestojí, sice je snad uvěřitelné, co se přihodilo, ovšem o dost míň se dá věřit tomu, že by takové individum bylo schopno nápravy, nebo třeba že vy jeho partnerka nic netušila.

Tak Bůh s Tebou.

elkon

Jak z červené knihovny. Škoda čtení.

aliendrone

Zííííííív! :D :D :D
Ale ta představa, jak v MASCE cestuješ autobusem a NENÁPADNĚ ji sleduješ… No zkus si to představit sám. ;) :D :D

quentos

Manželé, resp. partneři by před sebou v ideálním případě neměli nic skrývat. Ženám navíc grázlové imponují, připadají jim hrozně sexy, takže bych do toho klidně šel.

iceT

Řekni, však nemusíš říkat vše do detailu.

zjentek

Škodaže už máš po svatbě. mně napadl perfektní trik, jak's jí mohl požádat o ruce a zároveň nemít tajnosti. Měl's vzít kuklu, znásilnit ji v lese a až už by byla, tak sundat kulku a zajásat: to jsem já, vežmeš si mě?! A touto formou bys hned poté kápl božskou, když ho máš tak rád. Bůh ví, co by následovavo, akle poprvý, když ses přiznal, tak's ujel celých pět zastávek, což je relativně dlouhá doba. No a jako bonus sis vyznání samozřejmě natočil a ses s tím mohl chlubit na YT a díky sledovanosti vydělat na svatební cestu. To ještě nikoho nenapadlo, na takový vyznání by dosmrti nezapoměla!

(Sice by ses před Bobem trocha styděl, bo bys měl poměr s ženou ještě před svatbou, ale ch.j tam s nějakým týpkem, kterej tak či onak beztak bezostyšně přihlíží zvěrstvům.)

Reezo

Bible, křesťanství a celkově víra jsou jen snůžka žvástů, které měli moralizovat lidi před X stovkami let v dobách, kdy tu nebyla moc důvěra mezi lidmi. Každopádně to co jste všechno udělal bylo vaše individuální rozhodnutí a mohl jste se rozhodnout i jinak.

Osobně bych doporučil si nejdřív pořídit třeba psa a vyzkoušet si, jestli vůbec budete schopný vychovávat dítě v milovaném a klidném prostředí bez stresu.

Jinak omluva poškozeným v tomto případě nestačí a nebude přijata dost pravděpodobně.