Bawinka999

Mám ráda film „Králova řeč“, je tento film založen na pravdě?

Nejlepší odpověď
annas

Film je inspirovaný skutečným životem prince Bertieho, který se před 2. světovou válkou stal britským králem Jiřím VI.

http://www.iva­vondrova.cz/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=116:fil­my-kralova-e-a-erna-labu&catid=30:di­vadlo-film&Itemid=30

Další odpovědi
jennysh

Ano je.Tak jak to bylo ve filmu,tak podobně tomu bylo i v realitě.

arygnoc

ano, tenhle film je založen na pravdivé historické události.