Mám psa,dlouhosrstou kolii,7 let,.Re­aguje na povely sedni,lehni..Chci se zeptat jestli je nějaká možnost ke krytí?

Vím, že je starý, ale přeci.Zajímalo by mě jak to chodí?Co bych měl vědět?

Nejlepší odpověď
anonym

U neuchovněného nebo nečistokrevného psa (bez PP) zpravidla záleží
na dohodě mezi majitelem feny a majitelem psa. Nejsou vázáni žádnými pravidly ani chovatelskými předpisy. Pokud na různých inzertních servrech budete inzerovat psa ke krytí, možná se vám nějaký majitel feny ozve. Je třeba ovšem počítat s tím, že v nabídce štěňat převyšuje nabídka poptávku a když už se někdo rozhodne množit nečistokrevné psy (bez rodokmenu-PP) tak si zpravidla vybere krycího psa se zkušenostmi, tedy ověřeného. Sedmiletý pes- „panic“ asi nebude zrovna TOP nabídka.

Další odpovědi
beer

Není zas tak stará, aby nemohla mít štěňata. Ostatní viz Bomemica.

iwrana

Na krytí ještě není starý a kolie není žádné přešlechtěné plemeno,tak si myslím,že by fenu uměl nakrýt i když ještě nekryl.Nabídněte ho ke krytí v inzertních novinách a uvidíte.Třeba zrovna někdo ve vašem okolí psa kolie na krytí shání a rád přijede.Do inzerátu uvedte ,jestli je pes s PP a kolik Kč chcete za krytí.

anonym

beer: Ale to je pes.

anonym

Bohemica:
Pes má PP.

anonym

To, že má pes PP, ještě nic neznamená. Pokud nemá splněné podmínky k chovnosti ( bonitaci nebo výstavy a povinné zdravotní testy atd. podle Chovatelskéřo řádu klubu pro dané plemeno) nesplňuje prostě podmínky k tomu aby jeho štěňata i po spojení s chovnou fenou měla PP. A je téměř jisté, že chovná fena bude chtít být přednostně kryta chovným psem, protože když má splněné podmínky chovnosti, proč by měla produkovat nečistokrevná štěňata?