Neoe

Poradíte, jak vyřešit, když jsem si zahesloval složku a po zaslání hesla mi nejde otevřít?

Mám problém zahesloval sem si složku a po zadání hesla mi nejde otevřít může mi prosím někdo poradit.

udělal sem to přes blok kam sem skopíroval toto:
cls
@ECHO OFF
title Folder Private
if EXIST „Control Panel.{21EC2020–3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}“ goto UNLOCK
if NOT EXIST Private goto MDLOCKER
:CONFIRM
echo Are you sure you want to lock the folder(Y/N)
set/p „cho=>“
if %cho%==Y goto LOCK
if %cho%==y goto LOCK
if %cho%==n goto END
if %cho%==N goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Private „Control Panel.{21EC2020–3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}“
attrib +h +s „Control Panel.{21EC2020–3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}“
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Enter password to unlock folder
set/p „pass=>“
if NOT %pass%== PASSWORD_GOES_HERE goto FAIL
attrib -h -s „Control Panel.{21EC2020–3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}“
ren „Control Panel.{21EC2020–3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}“ Private
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDLOCKER
md Private
echo Private created successfully
goto End
:End
zadal heslo a uložil do formátu .bat
ale po zadání hesla(správné heslo) mi to napíše že heslo je špatně.
proto mi Prosím někdo poratte nevím co mám dělat. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
zeeue

Uvádíš strašně málo informací a je tak těžké zjistit, v čem je problém.

  1. doporučuji provést veškeré kontroly nejčastějších příčin heslových failů – tzn.: kontrola stavu CAPSLock, NUMLock, nastavení jazyku klávesnice (pozor na QWERTY a QWERTZ) atp.
  2. technické podrobnosti: jaký máš status – jsi administrátor? OS je Windows?
  3. šlo o první pokus dostat se do složky?
  • pokud ano 3a) kolik času uplynulo mezi zaheslováním složky a tímto prvním hned neúspěšným pokusem?
  • pokud ne 3b) co se změnilo od doby, kdy šla složka normálně přes heslo otevírat
  1. pokusil ses složku převádět zpět na obyčejný souborový adresář?
  • pokud ano 4a) šlo to?
  • pokud ne 4b) zkus a popiš
  1. zkoušel jsi už proces opakovat? tzn. vytvořit novou „cvičnou“ složku a snažit se provést kompletně totéž, jako předtím…?
  • pokud ano 5a) do nové složky se dostaneš či ne?

pokud ne 5b) jde proces opakovat stejně? jak se chová nový zaheslovaný soubor .bat? zkus a popiš?

To bude prozatím jako doplnění stačit…

Neoe

zeeue
1)to sem zkoušel.
2)jsem administrátor
3)nešlo o první pokus.
aaaaaaa! tou 3 otázkou sem si něčeho všiml toto heslo funguje na principu překrývání a při aktivaci se změnil tento řádek:
if NOT %pass%== PASSWORD_GOES_HERE goto FAIL

chybělo tam to goto FAIL takže se už jen dostanu do kodu a znova připsat toto slovo a mělo by to fungovat.
Díky moc za odpovědě ani nevíš jak sem ti vděčný.