mechanka

Mám po operaci chrupavky v koleně.

Před 21 dny mi operovali chrupavku v koleně.Noha nad kolenem je dost opuchlá a bolí šlachy pod kolenem.Hodně chodím a mám doma sama provádět rehabilitaci.Můžete mi poradit nějaké cviky.Na rotopedu to ještě nejde.Dík
Doplňuji:
Ptám se proto,že mi řekl doktor rozcvičujte sama,rehabky nejsou potřeba.Jinak dík

Nejlepší odpověď
briketka10

http://www.ce­lostnimedicina­.cz/priessnit­zuv-obklad.htm,MÁM PO TŘECH OPERACÍCH,POMOHLY MI TYTO OBKLADY.ROTOPED V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NEPOUŽÍVEJ,TAKY JSEM NEJEZDILA.ZNIČILA BYS VŠE,DODNES NEMOHU ANI NA KOLO,KŘUPE MI V NĚM PROSTĚ CHRUPAVKA JE V TRAPU A NA REHÁBKO MÁŠ NÁROK ! CVIKY – ZVEDAT POMALU NOHU A ZATÍNAT PATU K BRADĚ,OTÁČET NOHOU VE VZDUCHU OBĚMA SMĚRY NE MOC VYSOKO,LEH NA ZÁDECH A ZVEDAT NOHU JAKO NA BŘIŠE S TOU PATOU,A HLAVNĚ POŘÁD ZATÍNAT I ZADEK..TO SAMÉ PROVÁDÍME I S DRUHOU ZDRAVOU NOHOU!!A TAKÉ SI VZÍT PYTLÍK S MOUKOU DÁT DO TAŠKY A ZVEDAT-TÍM SE POSILUJE STEHENNÍ SVAL ABY NEOCHABL,POSTAVIT SE K ŽIDLI ZVEDAT NOHY JEDNU-DRUHOU A TÍM SE TAKY POSILUJE,ALE OPATRNĚ NA TO KOLENO !!! PŘEJI HODNĚ ZDRAVÍ

Další odpovědi
hanulka11

Jen nechápu jak ti máme my radit? To není přeci jen tak …špatná rehabilitace by mohla zničit i celou operaci -koleno se pak špatně bude hojit…to ti musí poradit ten ,kdo tě operoval nebo ošetřující orthoped

venkovan

Přesně takové cviky které ukázala rehabilitační sestra. maximálně si vzít nějaké doplňky stravy které podporují růst chrupavek. Například tlačenka, ovar apod.

jendahun

Cviky neznám,ale jako doplněk stravy bych doporučil něco z Boswellie.

hanny 2

To snad není možný,to Vám ani neukázali jak?Vždyť byste si mohla nevhodnýmí cviky spíš ublížit,zrovna chodit byste moc neměla!To už neexistuje nárok na rehabilitaci?Tím přece vyhrožuje ministr zdravotnictví od příštího roku!Nechápu,jak tohte může říct doktor,hned bych mu odebrala titul!
Na ten otok dávejte Priessnitz a doplněk stravy doporučuji z vlastní zkušenosti Wobenzym – urychluje hojení.
http://imunita­.heureka.cz/wo­benzym-drg-800/recenze/?f=2 – přečtěte si recenze,zvláště ty,které se týkají hojení po operacích a úrazech!

slimmer

Vzhledem k ročnímu období je již pozdě, ale třeba někdo z Vašich známých to zná a má zamražené listy černého bezu… trochu potlouct a přiložit jako obklad, omotat potravinářskou folií. Osobně jsem nevěřil, než jsem vyzkoušel. Ohromná úleva. Jinak na podporu hojení mám vyzkoušeno: jmenuje se to „ZDRAVÉ KLOUBY“ prodávají to třeba v DM-drogerii a viděl jsem ti i v TESCU, stojí to 75–99 Kč a komu jsem to doporučil,tak mi potvrdil výborný účinek.