melanie

Mám pár otázek ohledně toho, co patří do jakého kontejneru

  1. kam patří výrobky s označením 05 a PE-LD
  2. kam patří měkké obaly od čokolád (třeba od kofily, delisy, milky)
  3. kam patří obaly od krémů a jestli se musí nebo nemusí vymýt

předem díky za rady

Nejlepší odpověď
anonym

Ad 1. do žlutého kontejneru (plasty)
Ad 2. plastové – pokud nejsou z PVC (03) také do plastů, jinak do směsného odpadu
Ad 3. mastné (od krémů, olejů) je doporučeno vymýt odmašťovadlem (třeba jarem)

Další odpovědi
marci1

Co kam patří : http://www.jak­tridit.cz/cz/tri­deni/jak-spravne-tridit---barevne-kontejnery/sklo

Dochy

Jen bych ještě doplnil Mowlu: Po republice zajišťují likvidaci tříděného odpadu různé společnosti. Někdy se trochu liší tím, co může být v kontejnerech na plasty. Zpravidla to uvádějí na kontejneru, tak je dobže ten plakátek skouknout.