kikuš

Mám nějakou šanci toto docílit v můj a malého prospěch?

Dobrý den, mám problém se svými rodiči, resp. matkou (otec je podpantoflák, zmanipulovaný). Jsem svobodná matka, mám 4 letého syna. Nepřeji si, aby se s ní můj syn stýkal, jelikož na něj nemá dobrý vliv. Ve školce byl agresivní, neustále chodil čůrat apod. Od doby, kdy se s ní přestal stýkat (cca 2 měsíce), tyto problémy ve školce ustaly. Mezitím, jsem se musela odstěhovat z bývalého bytu, kam na mě matka posílala policii kvůli klíčům od bytu, prala se se mnou u výtahu, slovně mě ponižovala a to vše před mým synem. Dokonce na mě podala udání za zanedbání péče o dítě a jiné pomluvy. Poslala na mne i mého bratra, který mi v zaměstnání vyhrožoval fyzickým násilím.
Malý už byl jakš takš v pohodě až do minulé středy, kdy na procházce se školkou potkal babičku. Opět se u něj objevila agresivita, plačtivost, noční můry, nevole atd.
V současné době si rodiče podali k soudu návrh na úpravu styku s mým synem. Mám nějakou šanci toto docílit v můj a malého prospěch? Jelikož vím, že má matka i má babička syna navádí proti mě, snižují mne jako jeho autoritu, nutí ho všude říkat, že ho biju apod. Matka se dokonce nechala slyšet, že by mého syna chtěla do své péče. Nevím jak dál, prosím poraďte.
Děkuji

Nejlepší odpověď
kropitko

Pokud budete takhle vypovídat u soudu,přijde na řadu psychologické vyšetření syna,kde psycholog uvede v jakém rozsahu má na něj chování vaší matky vliv,budou se dotazovat ve školce,kam syn chodí,na jejich názor,na vaši,či matky výchovu,do všeho se namontuje sociálka,která také provede šetření. Přijde na řadu svědectví dětské lékařky,zda si všimla fyzického násilý na vašem dítěti. Rozhodně vám to nezávidím,asi se to pěkně dlouho potáhne. Držím palečky,aby vám to dobře dopadlo…