Sabii

Mám nárok na vrácení daní, když jsem loni na podzim dodělala maturitu a poprvé nastoupila do zaměstnání až v říjnu 2017?

Zdravím, můj případ je takový, že jsem v září 2017 dodělala maturitu, poté byla necelý měsíc na ÚP a na konci října roku 2017 nastoupila do zaměstnání. Chci se zeptat, zda mám nárok na vrácení daní za ty odpracované tři měsíce (říjen – prosinec). Nikde jsem předtím nepracovala..jen letní brigády na smlouvu DPP. Bylo mi řečeno že nárok na vrácení mám a při nástupu do zaměstnání jsem podepisovala tzv. růžový papír.

Samozřejmě jsem nadále zaměstnaná v tom samém zaměstnání od října 2017.

Odpovědi
ivzez

Neuvedla jste to podstatné → jestli jste
za loňský rok zaplatila nějakou daň.

Podepisovala jste prohlášení i u těch DPP?
Platila jste z nich nějakou daň?

Základní slevu na poplatníka lze uplatnit za celý rok,
přestože jste nepracovala celý rok. Přeplatek daně lze
ale vrátit maximálně do výše odvedených záloh.