katja01

Mám nárok na vrácení daně za minulý rok?

Jsem studentka, celý minulý rok jsem pracovala na DPČ (výdělky nad 10 tisíc), růžové prohlášení jsem nepodepisovala. Předem děkuji.

Odpovědi
autacek

ano, máš nárok

Hlada

Jestli jsi nepodepsala prohlášení a výdělky byly nad 3 000, tak měl zaměstnavatel zdaňovat zálohovou daní. Musíš tedy podat DaP a v něm zaplacené zálohy uplatnit. Co dostaněš záleží na tom, jestli se vejdeš do slevy na poplatníka, která je 24 840 Kč.

Pepa25

Ano, v případě příjmů nad 10 tis. a nepodepsání prohlášení vznikly přeplatky na dani, které lze získat zpět na základě podaného daňového přiznání. Na základě Potvrzení o zdanitelných příjmech od zaměstnavatele je možné si velmi rychle přeplatek spočítat – viz odkaz. Pokud ještě nemáte potvrzení, tak do prvního řádku patří hrubá mzda a do druhého součet soc. a zdr. pojištění placeného zaměstnavatelem.

Zdroj: https://www.pe­nize.cz/kalku­lacky/vypocet-dane-danova-kalkulacka

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.