DIH

Vrácení daní

Chci se zeptat, nic o tom nevím takže chci poradit tak hned nenadávej te.! když budu mít brigádu, 1 měsíc, výplata bude okolo 8000Kč, budu mít nárok na vrácení daní.? A vůbec jak vrácení daní funguje.?

Odpovědi
Mapel

Mylíš daň z příjmu. Ta se zúčtovává vždy na začátku roku za minulý rok. Na FÚ podáš správně vyplněný formulář a oni ti vrátí peníze. U brigádníků není však podepsám růžový papír na účtování daně, takže vrácení padá. Pokud tu je někdo z účetních tak dodá přesné informace podle posledních znění zákona o příjnu. Těch změn je za rok strašně moc.

Jambalaya

To Mapel: Takovej nesmysl!!!

To DIH: Řekni zaměstnavateli, že chceš podepsat prohlášení poplatníka, na základě tohoto podpisu ti účtárna uplatní slevy na dani a nemusíš žádat o žádné vracení.