freader

Mám nárok na placené volno před statnicemi ?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, pokud je to zvýšení kvalifikace ve smlouvě nebo je uzavřena smlouva o zvýšení kvalifikace. Řeší ZP § 232, kde jsou vypsané počty dnů, podle zkoušky. Tebe se týká písm e) 40 pracovních dnů na přípravu a vykonání státní závěrečné zkoušky …
-
Pokud to není součásti smlouvy, není nárok.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast10h2.aspx

Další odpovědi
ivzez

Není-li Vaše studium v zájmu zaměstnavatele,
nemáte pravděpodobně se zaměstnavatelem
uzavřenu kvalifikační doložku.

V takovém případě je Vaší povinností zorganozovat si studium tak,
aby Vám nebránilo ve výkonu povinností plynoucích ze zaměstnání.

Zaměstnavatel není povinen Vám umožnit přesun pracovních směn,
není povinen Vám poskytovat jakékoliv úlevy nebo volno.

Můžete se pokusit se zaměstnavatelem dohodnout o napracování zameškané doby, požádat jej o poskytnutí neplaceného volna nebo o dovolenou. Ovšem ani jedné žádosti není zaměstnavatel povinen vyhovět.

Zákoník práce, kvalifikační doložka (§§ 231 až 235):
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast10h2­.aspx#par231

Poznámka:
Předpokládám, že o uzavření kvalifikační dohody se zaměstnavatelem,
na jejímž základě by Vám zaměstnavatel poskytoval studijní volno,
byste věděl, takže byste se nemusel na případné volno ptát.