Boy 13

Mám nadále používat tento počítač?

Dobrý den, mám otázku. Nedávno jsem si kontroloval pevný HDD disk v počítači přes program Crystal disk info a upozornilo mi to, že tam mám Počet podezřelých sektorů hodnota RAW 000000000001. Co mám dělat? Zatim se ta hodnota RAW nezvyšuje, ale mám strach, že bych přišel o data, o fotky a videa. Poraďte, dá se takový počítač vůbec ještě používat? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Dochy

  1. Na rovinu: Nejsem si jist nakolik je to závažné. Ty hodnoty RAW – popravdě nevím co přesně říkají. Někdy je to počet zaznamenaných chyb, jindy odpočet do „vyhlášení poplachu“ apod… Jaké je doporučení od toho programu? Ev. zkus utilitu přímo od výrobce disku, tyhle prográmky většinou zhodnotí stav disku a vydají doporučení.
  2. chyba disku není důvod k odepsání počítače. Normální je řešit zda to nechat nebo disk vyměnit, nikoli zda používat či nepoužívat počítač.

Další odpovědi
elkon

Skladovat data v počítači je amatérismus. Data archivujeme vždy mimo počítač. Taky můžeš použít nějakou aplikaci k opravě disku.

dubraro

RAW neboli surová hodnota znamená, že tento sektor byl jako vadný identifikován řadičem disku a místo něj se využívá náhradní sektor. Disk má určitý počet náhradních sektorů, které jsou navíc nad jmenovitou kapacitu disku a používají se právě k tomuto účelu. Pokud se počet vadných sektorů nezvyšuje, není důvod k obavám. Ten jeden vadný sektor tam může být klidně již od výroby.
To všechno ovšem neznamená, že by sis neměl svoje data zálohovat.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.