adelka159

mam mobil samsung galaxy mini vcera jsem ho zapnula a celou obrazovku mel bilou jak to mam spravit?

Odpovědi
pawouczech

Nic nespravujte a dejte ho do servisu.

anonym

Zkusit tvrdý restar, ale přijdeš o své programy, které si instalovala a data v mobilu. Karty se to nedoktne.

eso123

Zkus vyndat a zandat baterii.Pokud by ani to nešlo tak to dát do servisu

protonaut

Dobry den.
Radu od eso123 a pawouczech nepovazuji za moc dobrou, protoze:

  1. Tento telefon nema baterii /stejne jako vsechny soucasne mobilni telefony/
  2. V servisu muze byt telefon az 30 dnu /plus pripadna doba na zaslani telefonu tam a zpet/. Pritom tam ze vseho nejdriv zkusi ten hard reset ktery radi cesilko, a ktery si majitel muze udelat sam behem par minut /na zaruku to nema zadny vliv/

Pokud nepomuze vyjmuti akumulatoru a jeho vlozeni /ne drive nez po 30 vterinach, radeji az tak po 1 minute/, tak bych nejprve zkusil „soft reset“: podrzet soucasne tlacitko hlasitosti dolu a Power /vypinaci tlacitko po dobu cca 10 vterin. Ale to zrejme nepomuze v tomto pripade, a nejsem si jisty jestli to bude fungovat na Galaxy Mini.

Hard reset Samsung Galaxy mini a vetsine dalsich Galaxy:

  • nabit telefon na cca 25% a vice /muze byt i o neco mene, ale kdyz behem nasledujiciho procesu dojde energie, telefon muze byt fatalne poskozen. A ten proces je na spotrebu energie relativne narocny. Tak urcite radeji vice nez mene 😉/
  • vypnout telefon /doporucuji pro jistotu vyjmout i SIM kartu + pametovou kartu, a na 1–2 minuty vyjmout akumulator, ale neni to podminkou/.
  • stisknout soucasne tlacitka Power a Home /prostredni pod displejem/, po dobu cca 10 vterin, dokud se neobjevi Recovery menu.
  • tlacitky pro hlasitost najit polozku Factory default, a vybrat ji tlacitkem Home.

/jina varinta poslednich dvou bodu: soucasne drzet asi 5–10 vterin Home + Volume Up, kratce stisknout Power, vybrat wipe data-factory reset/

Az pokud hard reset selze, muze prijit na radu servis, kde prepali firmware /i toto jde relativne snadno v domacich podminkach, ale vzhledem k povaze dotazu soudim, ze to bude mozna na autorku prilis slozite. Pokud se mylim a ona by to presto chtela zkusit, tak doporucuji Google → flash samsung mini/

# na Samsung Galaxy Y Pro /HR jsem na nem delal tou variantou celkem asi 3×/ mi zustaly kontakty a nektera dalsi data pri tomto resetu, ale na Samsung Galaxy Ace se vzdy smazalo vse. Podle nekterych prispevku na Internetu se pri tomto hard resetu nekdy smaze jen cast kontaktu, nebo zustanou nektera dalsi data, ale vetsinou se smaze vse. To je dost divne, pripomina mi to nechvalne znamy symbianovy format disku C:/ kodem *#7370# , ktery ovsem doporucuji soudruzi z Nokie a vetsina radobyodborniku /napriklad na pokryteckych serverech mobilmania.cz nebo mynokia.cz/, namisto spolehliveho trojhmatu. Jenze toto by vlastne mela byt obdoba prave toho trojhmatu na symbianovych telefonech, tak by to melo spolehlive smazat vse… Apropo, format kodem na Androidech je 27673855# /namackat jako bezny hovor/

adelka159

kdybych dala mobil do servisu stalo by to moc penez a baterii vyndavam a zandavam cely den a porad nic