Marty Koller

Mám dyslexii a málo lidí se se mnou baví, proč to takhle dělají?

Oni mě občas neberou vážně a myslí si že všechno vždycky zkazím.

Odpovědi
Kelt

Komunikace s ostatními probíhá podle určitých pravidel a jde třeba získat nějaký výsledek, informaci, potěšit druhého a podobně. Je třeba volit vhodné výrazy, ale i také přiměřeně reagovat, například usmát se, zakývat hlavou a pod. V daném okamžiku bychom měli přestat myslet na naše problémy, bolest, nemoc a plně se věnovat komunikaci. Prober si příklady, kdy se s tebou někdo bavil a kdy ne a hledej chybu u sebe.

elkon

Můžeš si za to sám, zřejmě svým chováním. Dyslexií to nebude. Znám takových několik a jsou v pohodě.

nyjono

Dyslexií to s největší pravdpodobností nebude. Ta s tím nesouvisí.
Zkus se dostat k lidem, sekterými si máš co říct.
To, že jsi nic neprovedl s tím také nesouvisí. Lidi prostě potřebují být naladěni na stejnou notu. Musí si spolu rozumět a mít si co říct. Zajímat se jeden o druhého apod.

ivzez

Proč by se s Vámi lidé nebavili? Vy se s nimi přece také bavíte.
Horší by bylo, kdyby se bavili na Váš účet, ale to neuvádíte.

Poznámka:
Dyslexie se s věkem postupně vytrácí, dospělí už mívají se čtením jen minimum problémů.

arnoldek

protoze mas dislexii.

A ta je nechutna!

Marty Koller

Elkon, já jsem ale nic neprovedl