Avatar uživatele
ptáč

Mám dva figurativní obrázky, bez a s bleskem. Jak je v GIMPu sloučit, aby vyzněly gradace?

Nebo potřebuji lepší soft?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3083 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

GIPM naprosto postačuje (no, ono těch „lepších“ mocka není)…
😉
Každý z obrázků vlož do zvláštní vrstvy (tak, aby se ´překrývaly´) a pak si hrej s propustností (průhledností) a prolínáním vrstev…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Klaproth

Nevím přesně o co ti jde, rozumím tomu tak, že potřebuješ zvýšit dynamický rozsah. Gimp už dlouho nepoužívám, ale je to nějak takto (bez záruky, je třeba si s tím pohrát):

Oba snímky do vrstev, k tmavšímu přidat masku vrstvy – kopie v odstínech šedi. Z tmavšího snímku vybrat světlejší pasáže pomocí Barvy > Práh. Totéž s tmavšími pasážemi v druhém snímku. Pak se musí horní vrstva desaturovat a invertovat. Následuje sloučení vrstev směrem dolů v režimu mírné světlo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Pokud znáš Gimp,tak se nemusíš na toto ptát.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=gimp

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ptáč

Jugárku, GIMP znám déle než ty neobsazený dům. Vrstvy a průhlednosti jsou pro mě utrpením i přes návody, díky za popis jak na to. 2 fotky, focené v podvečer, budu zkoušet.

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

dík. s prolínáním vrstev jsem už bojoval, zkusím to.

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

😉

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Nejde to. Seru na to.

před 3083 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Pozerám vzdať to už po hodine práce? Hranie sa s vrstvami chce trpezlivosť, hlavne pre začiatočníka.

před 3082 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ptáč

Vrstvy, přidat alfakanál, ubrat z…, přidat masku, šílené. Jednou se mi podařilo, dnes ne.

před 3082 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek