ptáč

Mám dva figurativní obrázky, bez a s bleskem. Jak je v GIMPu sloučit, aby vyzněly gradace?

Nebo potřebuji lepší soft?

Nejlepší odpověď
gecco

GIPM naprosto postačuje (no, ono těch „lepších“ mocka není)…
😉
Každý z obrázků vlož do zvláštní vrstvy (tak, aby se ´překrývaly´) a pak si hrej s propustností (průhledností) a prolínáním vrstev…

Další odpovědi
Klaproth

Nevím přesně o co ti jde, rozumím tomu tak, že potřebuješ zvýšit dynamický rozsah. Gimp už dlouho nepoužívám, ale je to nějak takto (bez záruky, je třeba si s tím pohrát):

Oba snímky do vrstev, k tmavšímu přidat masku vrstvy – kopie v odstínech šedi. Z tmavšího snímku vybrat světlejší pasáže pomocí Barvy > Práh. Totéž s tmavšími pasážemi v druhém snímku. Pak se musí horní vrstva desaturovat a invertovat. Následuje sloučení vrstev směrem dolů v režimu mírné světlo.

anonym

Pokud znáš Gimp,tak se nemusíš na toto ptát.
https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=gimp

ptáč

Jugárku, GIMP znám déle než ty neobsazený dům. Vrstvy a průhlednosti jsou pro mě utrpením i přes návody, díky za popis jak na to. 2 fotky, focené v podvečer, budu zkoušet.

ptáč

dík. s prolínáním vrstev jsem už bojoval, zkusím to.

gecco

😉

ptáč

Nejde to. Seru na to.

led

Pozerám vzdať to už po hodine práce? Hranie sa s vrstvami chce trpezlivosť, hlavne pre začiatočníka.

ptáč

Vrstvy, přidat alfakanál, ubrat z…, přidat masku, šílené. Jednou se mi podařilo, dnes ne.