Andrejka85

Mám dětský účet a chci si tam jen vkládat peníze,mám exekuci,můžou mi exekutoři vzít peníze z účtu nebo mi ho zablokovat

Nejlepší odpověď
Alesh

Já myslím, že to je vcelku běžná praxe…čili ano, můžou a nejspíš to i udělají.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Pokud je účet vedený na tvé jméno a rodné číslo, tak je klidně možné, že je již zablokován, resp. je exekutorem vydán příkaz přikázání pohledávky z účtu.

Hlada

Samozřejmě. Vždyť je to jejich práce, kterou platíš.
Formulace otázky i její obsah svědčí o naprosté finanční negramotnosti. Jestli máš nějaké peníze, tak přece nimi musíš prvořadě zaplatit dluh. Jaký má smysl nechat si spravovat své finance exekutorem a ještě mu za to platit?

nyjono

Jistěže mohou. To je přece jejich práce. Někde ty peníze na zaplacení dluhu vzít musí. A začínají bankovními účty.

Kazatel

Ne, pokud je účet vedený na tvé dítě (byť máš k němu dispoziční práva), tak na tyto cizí peníze exekutor (jen tak) nemůže.