Dane

Malé odvody, nízký důchod. Souhlasíte?

Jedná moje známá pracuje v sociálních službách jako OSVČ. Během dne poskytuje péči nemohoucím lidem v jejich domácnostech.. Jelikož se cesta mezi jednotlivými uživateli nepočítá do odpracované doby, její odměna na konci měsíce také podle toho vypadá. Neumím si představit, že kupříkladu tento člověk dostane po 40 letech obětavé práce důchod 6 000 korun.

Nejlepší odpověď
Hlada

Samozřejmě, že souhlasím. To, že OSVČ může platit méně, než zaměstnanec, je výhoda. Ušetřené peníze může zhodnotit lépe, než stát. Kdo to neumí, má možnost platit si stejně, jako zaměstnanec a pak bude mít stejný důchod. Kdo všechno utratí, nemůže si pak stěžovat. Nevidím důvod, proč by na takové lidi měli doplácet zaměstnanci, kteří žádnou volbu nemají.

Další odpovědi
jirkajirka

Platí-li dnes 2000 Kč měsíčně na důchod nemůže pak v důchodu chtít 10 000 Kč měsíčně.

jáára

Důchody nebudou.

Randeolog01

Dnes je to velice těžké. Nejlepší je pro ty mladé, aby si udělali vlastní spořící účet, který se jim vyplatí v důchodovém věku, aby byly pokryti a mohli v klidu dožít jako lidé, kteří jsou na sebe hrdí a ustáli tuto dnešní krizi…

PS: Odpověď na hlavní otázku je, všichni co nemají na zahradě 100m (metr) bazén nesouhlasí s dnešní politikou…

lexx

myslím že vlády penzijní fondy tak jako tak prošustrují na zcela jiné účely a kdo si nenakrade a neuloží v cizí bance tak padne na čumák hlady

terry

Je to tak. Bohužel.

Dochy

Moc mi nesedí to, že se cesta nepočítá do odpracované doby. Pracuje pro nějakou společnost, nebo nabízí služby přímo?
Pokud se nemýlím, pak v případě 1) si dohodla mizerné podmínky, 2) pracuje pod cenou.
Chápu, že v soc. oblasti zrovna pro lidi kteří i něco dělají (chcou dělat) moc peněz není… Ale zvlášť „OSVČ“ je zkrátka pro lidi, kteří si své zájmy dokáží uhlídat

Dane

Pracuje pro jednu nejmenovanou organizaci, ale platí si sama zdravotní a důchodové pojištění. V dnešní době si těžko budete diktovat podmínky.

(Když jsem se v minulosti o práci v sociálních službách ucházela, byla mi nabídnutá dohoda na 1 rok a dle tabulek cca 8 000 korun hrubého. A to není jen v sociálních službách.)