annas

Malé, či velké písmeno ve slově SVATÝ?

V Olomouci najdeme chrám -vatého Mikuláše.
V Olomouci můžeme navštívit -vatomikulášský chrám.
Na Dolním náměsti stojí chrám -vatý Mikuláš.
Doplňuji:
Věčný problém studentů.

Jedině Svatovítský chrám v Praze se může napsat s velkým písmenem, protože jde o jedinečnou historickou památku.

  1. chrám sv. Mikuláše.
  2. svatomikulášský chrám – jaký, protože chrám se jmenuje
  3. Svatý Mikuláš – svatý není vlastní jméno.

svatý Mikuláš = ten, který naděluje dětem dárky.

Nejlepší odpověď
BEAES

Svatého Mik.
svatomikulášský chrám
Svatý Milukáš

Další odpovědi
quentos

v prvním případě malé, v dalších dvou velké … jinak obecně se píše s malým (sv. Kateřina, sv. Jan, sv. Tereza apod.)

anonym

Rekla bych,ze je to velke S-neco jako pan,pani.

aramah

A já myslela že malé ve všech třech případech.Počkám si na doplnění.

verka

malý, velký, velký /ale nejsem si jistá jestli se tak jmenuje, raději bych psala chrám sv. Mikuláše/

annas

Body za snahu.

kropitko

Souhlasím s quentosem,ale pořád nad tím přemýšlím…nejsem si jistá u toho posledního,jestli tam přeci jenom nebude malé