Avatar uživatele
Altair-AC

Mají zvířata svědomí?

Mají zvířata svědomí?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? paul1, Ambrosios, Kepler před 1707 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
paul1

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já si myslím, že některá mají. U naší fenky Eli to bylo vidět hlavně při návratě z „toulačky“, to se jen plížila a hned mazala do boudy. Teď je už trochu starší a neutíká nám. Ze začátku jsme s jejími útěky měli skoro každodenní problém. Dostali jsme ji (kříženec bígla) od paní, které syn dostal alergie a astmu, tak musela dát z domu (bydlí v činžáku) všechno co obsahovalo peří a kočku i psa. Eli byla naučená na každodenní procházky po lese. My jsme už postarší, těch procházek bylo asi pro ni málo, tak začala utíkat při sebemenší naší nepozornosti – hned se prosmykla pod nohami a pootevřenou brankou vyběhla na ulici nebo do zahrady a na pole.
Vrátila se asi po hodině, většinou ušmoulaná a bylo na ní vidět, že si je vědomá své viny , ani jsme nemuseli na ni křičet.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Altair-AC Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ambrosios

Svědomí ne, ale pociťují lítost (nad ztrátou někoho jim blízkého).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zjentek

Určitě! Alespoň psi. Moje fenka Fanynka se uměla stydět! A v tom mně svými gesty jednoznačně přesvědčovala, i když mně její prohřešky vůbec nevadily a přišly mně roztomilý. (;

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Ne. K čemu? Nepotřebují ho.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Svedomie je vlastné ľuďom, ktorí dokážu premýšľať a cítiť. Je to súčasť morálneho vedomia. Ale nie všetci sa ním riadia, hlavne pri uprednostňovaní zištných záujmov, či už vlastných, alebo v prospech iných.

Zvieratá sa neriadia ľudskou morálkou. Ich myslenie je jednoduchšie, smeruje k „zachovaniu rodu“ a základnej myšlienke „zjesť, alebo byť zjedený“.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Svědomí ne, jen pud sebezáchovy. Klidně uloví nějaké zvíře bez výčitek jen proto, aby nasytila své potomky, ale nic víc. Svědomí je lidská vlastnost, jakýsi druh hanby a nemá ji ani většina lidí. Bez nějakých příslušných znaků zlého svědomí, od počátku historie a často bez příčiny vraždí zvířata, lesy a teď i samotnou matku Zemi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

To se musíš zeptat jich.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Co to je za dotaz! Samozřejmě je to s otazníkem třeba u hmyzu atd. Ale přinejmenším savci a ptáci nějaké svědomí mají. O tom by se dalo hodně napsat. Stejně jako mají osobní hrdost (kočka, pes pozná, když se jim vysmíváš atd).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lilama

Myslím, že psi ano. Nevím jestli to nazvat uplně svědomí, ale uvědomují si když se stane něco zlého.

před 1682 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek