zjentek

Mají šelmy/dravci chuťové pohárky?

Například hyeni. Anebo supi.

Nejlepší odpověď
annas

ohou predátoři ochutnat, co jedí? A zajímá je, jak to chutná?

Jazyky většiny savců mají chuťové receptory – proteiny, které se vážou na látky, které si dáváme do úst. Tyto interakce stimulují signály, které putují nervovými buňkami do mozku a poskytují nám pocit chuti. Lidé mají pět primárních chuťových receptorů – sladké, slané , kyselé, hořké a umami (sladké)

Všichni savci používají svůj jazyk ke zpracování a polykání potravy. Jako lidé jsou naše jazyky také životně důležité pro řeč a chuť. Dravci používají svůj jazyk také k ochutnávání, ale také k čištění sebe nebo ostatních a k odchytu a manipulaci s kořist! více zajímavostí v odkazu "

https://blog.lon­dolozi.com/2022/05­/09/do-predators-have-a-sense-of-taste/

Další odpovědi
Drap

Samozřejmě, něco jim chutná, něco ne.

Dochy

Pokud se nemýlím, tak chuťové a čichové receptory jsou si velmi podobné a často „spolupracují“. Šelmy zpravidla mívají velmi dobrý čich, tak proč by chuť měla být zanedbána.....