LAJVR

Mají se dávat zástrčky do elektriky při cestování letadlem někam speciálně, nebo je mám nechat v příručním zavazadle?

Mají se dávat zástrčky do elektriky při cestování letadlem někam speciálně nebo je mám nechat v příručním zavazadle

Odpovědi
Edison

Vozíš zástrčky (správně se tomu říká vidlice)? Nemáš na mysli zdroje a nabíječky? Ne, ty mohou být v odbaveném zavazadle. Tam nepatřej hlavně baterie a přístroje s bateriemi. A tuším proč: Baterie uměj hořet a to velmi vysokými teplotami. V zavazadlovém prostoru s tím nikdo nic nemůže udělat, kdežto na palubě ano. Jednu malou baterii lze kativně uhasit celkem snadno.

led

Niektoré typy lietadiel, majú v zadnej stene sedadla zásuvku pre pripojenie, NB, Tabletu konektor slúchadiel na počúvanie premietaného filmu. Ale možno ich použiť až po odsúhlasení palubným personálom (pri štarte a pristávaní, žiadna elektronika, okrem nevyhynutných pre zdravie a život cestujúcich nesmie byť v prevádzke).
Pri letoch na dlhšie vzdialenosti je to bežný jav, hlavne v Business class.

Pokiaľ elektrické zariadenia aj zástrčky nevyhnutne nepotrebujete mať pri sebe, nechajte si ich v „hlavnej“ batožine v „bruchu lietadla“ podanej pri odbavovaní letu.