autacek

Mají rodiče odkázat nějaký majetek svým potomkům, nebo si jej ještě za svého života užít, resp. prohýřit?

V návaznosti na nedávnou otázku, docela jsem nepochopil snahu státu z důchodců vymámit co nejvíc a připravit je třeba i o jejich střechu nad hlavou, kterou si celý život budovali, šetřili na ni, zdědili po svých předcích. Nebo snad stát bere jako jasnou věc, že by snad institut dědictví měl být přežitek? Je mi jasné, že obírat občany o sociální pojištění ještě za jejich produktivního života, tyto peníze zpronevěřit a vyplácet následné důchody z vybraných prostředků dnešních, nejde do nekonečna, ale není toto už trochu moc? Taky je mi jasné, že v rodinách bývají různé vztahy, ale copak nemáme nastaveny zákony tak, aby vše fungovalo a dalo se řešit individuálně i dnes?

Nikoliv rozhýřit, ale prohýřít …

Nejlepší odpověď
Ušel ventil

jiná odpověď

Mají rodiče odkázat nějaký majetek svým potomkům, nebo si jej ještě za svého života užít, resp. rozhýřit?
Asi podle toho , jak se děti ke svým rodičům chovají ,
i když někdy je situace že potomci se nechovají ke svým rodičům tak jak se patří , a stejně zdědí vše .
Jak se zpívá v jedné písničce – Někdy tě i vlastní krev tě zradí
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=LMTDzH_mKvw

Další odpovědi
ivzez

jiná odpověď

Každý člověk má právo se svým majetkem nakládat
podle svého uvážení a nikdo nemá právo jeho rozhodnutí
hodnotit, komentovat nebo dokonce soudit.