annas

Mají pravdu spisovatelka Selma Lagerlöfová i neznámý autor?

Ten, kdo chápe, není schopen nenávisti.

Ten, komu docházejí argumenty, se uchyluje k teatrálním posměšným gestům a opovržlivým výrokům a nadávkám …

Setkáváme se s takovým postojem v životě? Vyřeší se něco?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Mají oba pravdu,setkává se s tím člověk stále.Jak v politice tak na úřadech a i na internetu a v běžném životě.Myslím že to stejně nic neřeší a jen vyvolává zlobu.

Další odpovědi
anonym

Jak by ne, podobná moudra jsou osvědčena zkušenostmi generací.
Pro příklady není třeba chodit daleko, jen na těchto stránkách je exemplárních ukázek hned několik.
(Pozorní se dovtípí).

Drap

Pravdu určitě mají. S podobnými věcmi se setkáváme téměř každý den, stačí si zapnout zprávy.

anonym

Ano,já s nimi souhlasím.Je to běžné jak ve společnosti jako celku,tak i v samotných rodinách.Stačí se podívat na rozvody rodin,jak na sebe po letech spolužití dokážou házet špínu.

anonym

Kazdy dostava zpet to , jak se chova a jedna. I kdyz ne hned … -iv-

fcoop

Jedna výhrada – pochopení nevylučuje nenávist.
Klidně to může být důvod.

vagra

Přestože takový životní postoj nic nevyřeší, najdou se lidé, kteří si myslí opak.
Můžeme se s nimi setkat v několika exemplářích i na „Odpovědích.“
Většinou se jedná o jedince, kteří si takovýmto postojem snaží získat respekt.
U mně však vzbuzují spíš lítost než respekt.