Kajoch

Mají, podle vás, nějakou potřebu obyvatelé Velké Británie nebo USA učit se jiným jazykům?

Když se svým rodným jazykem domluví v podstatě na celém světě. Jejich život v téhle oblasti musí být o dost jednodušší, v porovnání s dalším, neanglicky mluvícím světem.

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

Učí se.. ale nedělejme si iluze, že u nás jsme na tom lépe. Důchodci ruštinu už zapomněli, a úroveň angličtiny české populace je tragikomická.

Další odpovědi
Arne1

Myslím, že v Americe se občas učí španělsky, mají tam velkou mexickou menšinu

Ametyst

Vůbec nemají snahu. Teď ale na Brity EU nastražila past v podobě jazykových testů, pokud žijí a pracují v zemích EU. Británie nic takového pro občany EU nezavádí. To se pozná náš byrokratický systém, nebo pomsta za Brexit.

Gus_Fring

Vlastně ani ne. I když by se čínština určitě každému hodila. Ale jinak v USA se učí většinou španělsky a na severu se učí fracnouzsky. Ale myslím si, že to pro ně v podstatě není důležité.

NoFear

Francouzsky, španělsky, anebo i jiný jazyk. Mají výhodu, ale druhý jazyk se učí. To je jen další výhoda a dnes je už skoro takovou potřebou umět dva jazyky (z nichž jeden z nich asi AJ, což už mají za sebou, když je to jejich rodný jazyk). Španělština a francouzština jsou ve světě taky velmi rozšířené (celá Amerika, Afrika) a samozřejmě samotné státy Španělsko a Francie jsou důležité mocnosti. O Španělsku se sice tvrdí, že je to „chudá,“ neprosperující země jako celý jih Evropy, ale není to pravda. A rozhodně na tom není jako Řecko a Itálie (nebo vlastně většina střední a východní Evropy).

Mc Merkurion

… ač se domluví, tak v EU anglicky jako úřední řeč, co tak koukám, má jen Irsko (a to ještě jen dvě třetiny irčanů) … takže domluvit se a domluvit, to je rozdíl …

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.