annas

Mají platnost i v současnosti slova francouzského filozofa? Jak jim rozumíte?

Charles-Louis de Secondat Montesquie – Zákony jsou pavučiny, jimiž velké mouchy proletí, kdežto malé se v nich zapletou.

Nejlepší odpověď
Hykam

Platí do puntíku.
Vidíte to sám.
Ve vrcholné politice to jsou např: „půjčky“ a když někdo poskytne „půjčku“ nějakýmu úředníkovi nebo policajtovi, tak jde hned sedět.

Další odpovědi
anonym

No , " my – male musky " v paucinkach uvizlych budeme jen koukat , jak kolem nas mafianske a politicke masarky budou bez uhony proletavat. ! ☹ -iv-

dědapetr

Tento výrok je platnější teď víc jako jindy.Ti malí lapí zákon a odsoudí,ti velcí majetní při lapení a nebo před lapením se vyplatí,takže uniknou.Filozofem řečeno jedním slovem „KORUPCE“.

vagra

Jakoby francouzský filozof Charles-Louis de Secondat Montesquie (1689 – 1755) už tenkrát věděl, jaké zákony budou platit u nás, v 21.století.
Obdivuhodně pravdivé!