Kepler

Mají na úřadech práce přehled o příjmech osob pobírajících sociální dávky?

Samozřejmě nemám na mysli práci na černo, ale třeba na základě DPP nebo DPČ. Dozví se tam o každé pracovní smlouvě?

Nejlepší odpověď
ivzez

Podle mne nemá.

Žadatalé o dávky jsou sice povinni doložit své příjmy, ale pokud někdo některý příjem nepřiznají, je pro ÚP obtížné se o něm dozvědět. (Přestože je státní správa do značné míry propojena, ještě stále všechno nefunguje tak, jak by mělo.)

Pracuje-li někdo např. jenom na DPP a podepíše u zaměstnavatele prohlášení
k dani z příjmu, nefiguruje „pod tímto zaměstnavatelem“ prakticky nikde, protože
za něj zaměstnavatel neodvádí sociální + zdravotní pojištění ani daň.

Uzavřené pracovní smlouvy, DPČ ani DPP se pokud vím nikde neevidují.

Další odpovědi
Drap

Ne, nedozví.

Smackdown

Mělo by to tak být.