autacek

Mají mravenci v mraveništi svá jména? A jak je od sebe případně rozeznat?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud jde o pohádkové mravence, tak ano.

Třeba Ferda Mravenec, Trumbelínek a rezaví mravenci.

--
Jinak mravenci ve svcýh koloniích komunikují pomocí feromonů., dotykem tykadly, vydávají zvuk, tlučou hlavou na povrch, pokud jsou zasypaní.

"Každý jednotlivec v kolonii má však svůj vlastní úkol, avšak všechny činnosti jsou zaměřeny na zajištění života a prosperity celého mraveniště.

Všichni obyvatelé mohou být libovolně rozděleni do několika typů – vojáci, dělníci, muži a ženy, děloha. Veškerá interakce hmyzu se provádí pomocí potravin a signálních kanálů." atd.

O funkcích mravenců se dovíte v odkazu.
Jak je hierarchie postavena v mraveništi?
https://cs.ma­dlovefarms.com/1425-how-is-hierarchy-built-in-an-anthill

Máte-li na zahradě mraveniště., můžete si mravence pojmenovat jakýmkoliv jménem, možná na na ně budo ii slyšet,

Další odpovědi
Drap

Ne, nemají. Neumí mluvit. Sami se rozeznají. Pokud je chceš rozeznávat ty, musíš si je označit.

yuko

Mozna jen autacek ma na zahrade mraveniste a kazdemu mravenci dal jmeno. A ted ma problem, jak ty mravence se jmeny rozeznat, kdyz vypadaji vsichni stejne.

fcoop

Copak mravenci.
Ale jak je to se žížalama?

ivzez

Ledaže byste je pojmenoval sám.