bowery

Mají gorily pro plození mláďat určité období /jako např.psi/, nebo se páří celoročně?

Může gorila zabřeznout kdykoliv během roku, nebo jen v určitém období?

Nejlepší odpověď
kropitko

Souhlasím také s Hanulkou, jen doplním,,,,Běžný rozestup jednotlivých porodů bývá 3–4 roky, pokud však samice o mládě přijde, většinou znovu zabřezne do 6 měsíců. Ale i tady je to velmi individuální. Jedna samice ve Frankfurtu například rodí téměř přesně každých 48 měsíců, přestože předchozí mládě stále v tuto dobu kojí.

Tak já jen doplním Miroslava, že je sice pravda, že pravděpodobnost otěhotnění při menstruaci je minimální, rozhodně to však není vyloučené. Spermie totiž dokáží ve vagíně přežít až tři dny a některé ženy ovulují (mají plodné dny) těsně po menstruaci.

Zdroj: http://www.osel­.cz/index.php?ob­sah=6&clanek=1664&ak­ce=show2&dev=1&re­ply2=6437

Další odpovědi
hanulka11

Určitě může zabřeznout kdykoliv během roku

Miroslavst

Jen doplním hanulku11 tím, že to může být kdykoli krom doby, kdy má své dny :D
Vždyť přeci opi jsou nejbližší příbuzní člověku.