Majetkové vypořádání

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda potřebuji k podání rozvodu i sepsat majetkové vyrovnání?Ve věci o péči nezletilé dcerky máme soudem rozhodnuto.O roz­vodu jsme se také dohodli bez sporu.Co se týče majetku,byt jsme nevlastnili,šlo tedy pouze o vybavení bytu,který jsme si rozdělili půl na půl.Proto bych chtěla vědět zda musíme i toto sepsat a přidat k dalším dokumentům při rozvodu?

Odpovědi
standa

Pokud splňujete podmínky *) pro uplatnění ustanovení § 24a Zákona o rodině (viz zdroj níže), což znamená tzv. SMLUVENÝ ROZVOD…, tak soudu musíte předložit i dohodu o vypořádání majetku.

Pokud výše zmiňovaný § 24a uplatňován nebude, tak se ´rozvodový´ soud vypořádáním majetku nezabývá.

*) základní podmínky pro tzv. smluvený rozvod:

  • manželství trvalo alespoň jeden rok
  • manželé spolu nejméně šest měsíců nežijí
  • k návrhu na rozvod se druhý manžel připojí
  • manželé se dohodli o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu (a tato dohoda musí být předem schválena soudem)
  • manželé se dohodli na vypořádání:

-- majetku
– společného bydlení
– případných vyživovacích povinností

Zdroj: http://zakony­.kurzy.cz/94-1963-zakon-o-rodine/cast-1-hlava-5/