Kelt

Má uložení věcí na pokladním páse vliv na rychlost odbavení nákupu?

K této otázce mne přivedla vlastní zkušenost. Nakupovali jsme s manželkou v Lídlu a já jsem vytahoval věci a dával je postupně na pás, manželka dávala více věcí na sebe, aby zbylo více místa na páse pro kupující, kteří jsou ve frontě za námi. Přece podle mne se pás pohybuje určitou rychlostí a když pokladní vezme věci, které jsou na sobě a mezitím zastaví pás, nebo postupně odebírá věci při pohybujícím se páse, mělo by mu to trvat stejně dlouho. A další nakupující dává zboží na pás, až je to jednoznačně určeno tím blokem, který mají u pokladny. Podle mne je to jedno, ale nechtěl jsem poslouchat názory manželky v nepříjemné tónině. Jak to vidíte vy? Nebo máte nějaké zkušenosti? Děkuji.

Nejlepší odpověď
nyjono

Na pás pokládám nákup za sebou, NE na sebe.
Pokladním se to lépe odebírá. A jsou i raději.
A nemyslím, že skládání zboží na několika vrstev by cokoli urychlilo.

Další odpovědi
miroslav.bk

Jednoznacne za sebou a dale uz je to na kazde(m) pokladni. Nekdo je radsi, kdyz to zakaznik srovna podle druhu (v pripade, ze je vice kusu toho stejneho – napr. 3 mleka, 4 jogurty..), protoze to markuje nasobenim kusu, jina/y to pipa tak, jak to prijde pod ruku.. tezko odhadnout.

Kazdopadne je lepsi to davat na pas za sebe, ne na sebe, uz jen proto, ze se tim nemusi probirat.

Edison

Zkus do svého trabanta naložit dvoutunový nákup. Pak se zkus rozjet. Odeber padesát kilo a zkus to znova. Třeba to pochopíš.

Jiří Bohumil

U nás v Penny ano. Když tam někdy naložím „basu“ minerálek a „basu“ s 12 mléky a další větší nákup i rozložený za sebou a další nakupující podobně, tak se jim pás zastaví a pokladní začne nadávat.:-))) Jinak pochopitelně naložením nákupu na sebe, nebo za sebou, se nic nezmění. Jde spíše o rychlost obsluhy pokladny. Ale pokud je zboží za sebou, lépe se jí to odebírá. Ale „manželka má vždycky pravdu“, nebo ne?:-)))

Dochy

minimální vliv. Pokud vyskládávám na pás a mám čas a náladu, tak zohledňuju: stejné věci pohromadě (může oskenovat jen jednou) a pořadí jak to chci skládat do tašky.

Edison

Představ si, že pokladní markuje max. 2 ks / s. A to je hodně rychlá… Je fuk, jestli jí na pásu přijede jeden kus, nebo pět kusů. Pořád to rychleji nepůjde. Je to v podtatě přechod z paralelního řazení na seriové. Ne fuk, kolik bude paralelních pásů, výstup je seriový a nelze ho urychlit. Jen by se to před ní vršilo a vršilo.

Edison

Přesně. Neurychlí se vůbec nic. Rychlost markování je jen tak vysoká, jak vysoká je rychlost nejpomalejšío článku v procesu. A tím teda pás rozhodně není.