Má tvar magnetu vliv na jeho působení? proč?

Nejlepší odpověď
mosoj

Zdánlivě jednuduchá otázka, ale ona není tak jednoduchá.
Doporučuji prostudovat tento odkaz. Nemám důvod ho studovat.

Rozložení siločar se samozřejmě tvarem usměrní, ale také záleží na způsobu zmagnetování.

Zdroj: http://www.si­nomag.cz/data/si­nomag/download­s/Permanentni_mag­nety.pdf

Další odpovědi
tom004

Podle mne nemá,a je jedno,jestli se jedná o magnet přírodní nebo vyrobený průmyslově.Jenom síla magnetů se liší.U přírodního by měla být stejná(permanen­tní),zatímco u průmyslově vyráběných se dá ovlivnit složením slitiny.

Myšák V.

Fyzikální zákony jsou zcela jasné.Nelze.