Gendero

Ma Sazka vliv na socialku?

Kdyz se dotycny registruje na Sazce, kde se uvadi citlive udaje jako rodne cislo apd. a bhde chtit obcasne hrat loterie typu Sportka apd. a chodi do prace a pobirat prispevek na bydleni a podobne veci, tak by mela registrace a obcasne hrani nejako vliv na to?

Odpovědi
da ny

Člověk, který, při nějaké registraci (i Sazka), uvede své „citlivé údaje“, je z mého pohledu trouba.
Výhry v loterii podléhají, ze zákona zdanění (s citlivými údaj, pro FÚ).
Výhru je třeba, při pobírání sociálních dávek, uvádět do příjmu v daném čtvrtletí, nebo nežádat. Úřady jsou propojené, dříve nebo později, na podvod přijdou.