Avatar uživatele
Kajoch

Má povinnost zaměstnavatel jednou ročně pořádat školení zaměstnanců ohledně bezpečnosti práce?

Zajímavá 0 před 2265 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Nemusí být jednou za rok. Někde je interval i kratší. Každý pracovník by měl být v předepsaných intervalech školen a učiněn o tom zápis.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Záleží na tom, o jakou práci jde. Zaměstnavatel je povinen zaměstnance
(pro)školit pravidelně ve stanovených termínech či intervalech.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dubraro

Zákon říká, že pokud to vyžaduje povaha a závažnost rizika, musí být školení opakováno v pravidelných lhůtách a termínech. Ty nejsou nikde stanoveny, takže četnost určuje zaměstnavatel a je pouze na jeho uvážení a hlavně zodpovědnosti, jaké termíny nastaví.
Ačkoliv žádný zákon neudává povinnost provádět školení BOZP v pravidelných termínech, obecně se doporučuje ho provádět minimálně 1× za 2 roky.

Zdroj: https://www.sko­lenibozp.cz/ak­tuality/lhuty-a-terminy-skoleni-bozp-a-po-jak-casto-je-musite-provadet/

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michálek1245

Dobrý den, ano má, tedy pokud chce mít vše v pořádku. Když jsem dělal personalistu, tak jsem jednou za rok zajistil pronájem školící místnosti v Praze , nahnal tam naše všechny řidiče a skladníky a dělalo se školení najednou. Vyšlo nás lépe jeden den omezit provoz, než abychom to řešili třeba celý týden. Hlavně já jsem toho pak o dost více stihnul. :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jakub Tlapal

Jestli má, tak ten náš to nedělá. Za těch pět let, co jsem tady, jsme měli školení jenom jednou… Nevím, jak by to dělal, kdyby k nám přišla kontrola z bezpečnosti práce, protože neřeší ani pracovní oblečení, boty a ochranné pomůcky z https://www.ar­don.cz/c/312/oc­hranne-pomucky . Všechno co máme, si kupujeme sami, takže je na nás, co nosíme.

Upravil/a: Jakub Tlapal

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek