Kajoch

Má povinnost zaměstnavatel jednou ročně pořádat školení zaměstnanců ohledně bezpečnosti práce?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí být jednou za rok. Někde je interval i kratší. Každý pracovník by měl být v předepsaných intervalech školen a učiněn o tom zápis.

Další odpovědi
ivzez

Záleží na tom, o jakou práci jde. Zaměstnavatel je povinen zaměstnance
(pro)školit pravidelně ve stanovených termínech či intervalech.

dubraro

Zákon říká, že pokud to vyžaduje povaha a závažnost rizika, musí být školení opakováno v pravidelných lhůtách a termínech. Ty nejsou nikde stanoveny, takže četnost určuje zaměstnavatel a je pouze na jeho uvážení a hlavně zodpovědnosti, jaké termíny nastaví.
Ačkoliv žádný zákon neudává povinnost provádět školení BOZP v pravidelných termínech, obecně se doporučuje ho provádět minimálně 1× za 2 roky.

Zdroj: https://www.sko­lenibozp.cz/ak­tuality/lhuty-a-terminy-skoleni-bozp-a-po-jak-casto-je-musite-provadet/

Michálek1245

Dobrý den, ano má, tedy pokud chce mít vše v pořádku. Když jsem dělal personalistu, tak jsem jednou za rok zajistil pronájem školící místnosti v Praze , nahnal tam naše všechny řidiče a skladníky a dělalo se školení najednou. Vyšlo nás lépe jeden den omezit provoz, než abychom to řešili třeba celý týden. Hlavně já jsem toho pak o dost více stihnul. :)

Jakub Tlapal

Jestli má, tak ten náš to nedělá. Za těch pět let, co jsem tady, jsme měli školení jenom jednou… Nevím, jak by to dělal, kdyby k nám přišla kontrola z bezpečnosti práce, protože neřeší ani pracovní oblečení, boty a ochranné pomůcky z https://www.ar­don.cz/c/312/oc­hranne-pomucky . Všechno co máme, si kupujeme sami, takže je na nás, co nosíme.