Má posilování vliv na můj růst?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, bude mi 14 let, vážím asi 47kg,měřím 160cm. Jsem spíše hubená. Chtěla bych začít posilovat. nebude to mít nějaký vliv na můj růst(tzn. že už nevyrostu)? Je možné, že nevyrostu ani tak, ale nechci nevyrůst jen kvůli cvičení. Jinak jedou chodím na aerobik a posilovala bych tak 2× týdně, jinak spíš švihalo, floorball atd. Děkuji

Odpovědi
sambi

Procento, že posilování ovlivní váš růst výškový je minimální musela byste zvedat opravdu velké váhy, aby to mělo nějaký vliv.
Ale pokud budete pravidelně cvičit tak budete růst co se týče svalů

mosoj

Nevím jak u tebe, ale posilování koruny může zpomalit hospodářský růst !

Vždyť toho máš plný net !!