Avatar uživatele
Zlatý

Má pojmenování Šalamounovy ostrovy biblický původ? Kdy byly ostrovy objeveny?

Nějak se mně dnes nedaří hledat. Děkuji za případný odkaz.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Šalamounovy ostrovy leží v západním Tichomoří na severovýchod od Austrálie. Jméno jim dal španělský mořeplavec de Neyra v domnění, že našel bájnou zemi, z níž biblický král Šalamoun údajně vozil zlato a jiné poklady.
Ostrovy Bougainville a Buka, které se také někdy označují jako Severní Šalamounovy ostrovy, tvoří sice součást původní skupiny, ale už přes sto let patří Nové Guineji.

Zdroj: http://www.zemepis.net/zeme-sa lamounovy-ostrovy

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Šalamounovy ostrovy objevil španělský důstojník don Alvaro Mendana, když se plavil z Peru v roce 1567, hledajíc bájnou zemi Ofir, ze které měl získávat své bohatství biblický král Šalomoun. První ostrov souostroví, který uviděl, pojmenoval Santa Isabel. Na tomto ostrově se výprava poněkud zdržela. Z pokácených klád námořníci postavili loď, se kterou Pedro de Ortega, jeden z Mendanových důstojníků doplul k dalšímu ostrovu, jenž nazval, podle svého rodného města ve Španělské Valencii, Guadalcanal. I přesto, že po prozkoumání i jiných ostrovů Mendana žádné zlato krále Šalomouna nenašel, pojmenoval ostrovy Šalomounovými

Read more: http://www.valka.cz/…

Zdroj: http://www.valka.cz/clanek_131 19.html


Avatar uživatele
Zlatý

Biblický název Šalamounovy ostrovy, dal souostroví španělský dobyvatel Álvaro de Mendaña de Neira, který v roce 1568 uviděl ostrovy jako první Evropan a předpokládal, že zde objeví pohádkové bohatství krále Šalomouna.

Zdroj: upraveno-http://webcache.googl eusercontent.com/search?q=cach e:TrtpKt2HB-kJ:www.dejepis.com /index.php%3Fpage%3D500%26disk %3D0%26podrobnosti%3DX%26celev lakno%3DX%26vlakno%3D63+Pro%C4 %8D+%C5%A0alamounovy+ostrovy&c d=2&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3915
Zlatý Drap 2388
Zlatý led 1689
Zlatý marci1 1316
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1190
Zlatý Kepler 977
Zlatý mosoj 864
Zlatý gecco 818
Zlatý vagra 799

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.