Persi147

Má pocení nějaké výhody?

Zdravím :P Měl bych dotaz. Je lepší, když se člověk víc potí, nebo míň ? Nebo naopak je to jedno. Ma například pocení vliv na spalování tuku, nebo tak něco ? Omlouvám se za tak blbou otázku :D .

Nejlepší odpověď
gecco

Je to naopak – „spalováním tuku“ vznikají metabolity a jejich části se tělo zbavuje potem. Další funkcí potu je ochlazování těla.
A tuky tělo spaluje při fyzické námaze…
😉

Další odpovědi
štamgast

Pocení ochlazuje tělo.

da ny

Pocení reguluje tělesnou teplotu. Nadměrné pocení může signalizovat některá onemocnění a způsobit dehydrataci.
Pot udržuje pokožku elastickou, ochlazuje ji při nadměrném teple, hraje důležitou roli při látkové výměně.
http://www.anam­neza.cz/Potni-zlazy/lidske-telo/46
Ekrinní (pravé) potní žlázy:
Tvoří pot − spolu s mazem tvoří ochrannou bariéru, důležité pro termoregulaci.

"Způsob, jakým dochází u člověka k hojení kožních defektů, je velmi unikátní a velmi odlišný od ostatních savců. Regenerativní schopnost potních žláz byla až donedávna jedno z velmi dobře střežených tajemství našeho těla. "
http://www.ule­kare.cz/clanek/pro­blematicke-rany-maji-noveho-protivnika-potni-zlazy-16943