Dlostev

Jak řešit pocení?

Jakým způsobem je možné řešit pocení? Poslední dobou se hodně potím a není to zrovna příjemné. Problémy s nadváhou nemám.. Jak řešit?
Doplňuji:
Tak přesně jak píše Huxa, puberta.

Nejlepší odpověď
anonymmm

zkus třeba driclor, je sice trochu dražší (kolem 200 Kč), ale výsledek stojí za to… :))
Doplňuji:
(seženeš to v lékárně na volný prodej)

Další odpovědi
Drap

Pokud je pocení nadměrné, musí mít svoji příčinu. Pro začátek bych navštívil svého lékaře a nechal se vyšetřit.

huxa

Mě pomohli deodoranty Old Spice, kolik ti je? Jestli vyrůstáš a dochází na tebe puberta, je no naprosto normální a budeš se nejspíše pár let potit „jak prase“, ale neboj, do dospělosti se to ustálí na snesitelné míře :) antiperspirant bych nedoporučoval, neboť on hodně zamezuje pocení a přitom pocení je vážně hodně zdravé, hlavně v létě.

Bedy

Ono by taky bylo dobrý, kdybyste se podíval na svůj jídelníček a udělal tam jisté změny – nejíst moc kořeněný, moc slaný, moc tučný jídla…

Jinak osobně mám dobré zkušenosti s kuličkovými nebo tuhými deodoranty, jsou lepší, než ty ve spreji.

Na pocení trochu pomůže i shodit dolů nebo aspoň nechat prořídnout ty chlupy – myslím tedy hlavně ty v podpaží nebo na hrudi. Taky to přináší určité výsledky.

pusinka50

Doporučuji do podpaží antiperspirant při nějakých důležitých schůzkách, ono se tělo zpotí na jiných místech, když bude potřebovat, ale v podpaží je nejvíce cítit. Aby ses nemusel pokaždé sprchovat, stačí třeba koupit si žínku a omývat se během dne v podpaží žínkou