zjentek

Má někdo zkušenosti s měřením úniků tepla termovizí?

Ještě před vlastním rozhodnutím, čím a jak zateplit stavbu, hci využít službu měření úniků tepla termokamerou. Na internetu jsem ovšem „zase tolik“ informací nenašel. Má se službou někdo zkušenosti?

Pomocná mně bude každá informace- kdy, co, jak, čím, kým, serióznost služby či upozornění na možný podvod, KDO službu zodpovědně provede a ZA KOLIK, etc…

Díky za rady.

Odpovědi
Koralek

Záleží na ceně dané služby a jak moc detailně chcete zjisti případné úniky tepla.

Pokud je cena služby příliš drahá, nebo pokud myslíte, že by jste podobnou službu mohl využít opakovaně (např. pro známe apod.), možná by stálo za úvahu pořídit termokameru pro mobil, které jsou dnes prodávané v hojném množství.

Nezískáte z nich podrobné údaje jako u specializovaných termokamer, které se pohybují klidně v cenách +50 tisíc a dokáží získat informace ohledně vyzařovaného tepla i na velké vzdálenosti, ale pro nějaké základní zjištění plošných úniků tepla z baráku jsou zcela dostačující.