barunka4202

Má někdo zkušenost s knihou Mlhy Avalonu? Popřípadě s jinou knihou týkající se Morgan Le Fay?

Sháním knížku o Morganě a přemýšlím, která by byla asi tak nejlepší. Aby příběh nebyl zkreslený a aby v knize bylo popsáno co nejvíce z jejího života.

Nejlepší odpověď
ivzez

Mytologický příběh a nezkreslený?
To jde?

Další odpovědi
anonym

Knihu neznám a zkušennosti nemám,ale mám zkušennost s touto oblastí ,jakoby mě někam vedla.Dělám historii a vím co to pro tuto oblast znamená.
Avalon je legendární ostrov artušovských legend. Název ostrova je pravděpodobně odvozen z keltského slova abal, tzn. jablko, kterými byl tento ostrov znám. V symbolice jablka se tak promítá jak keltská, tak i křesťanská symbolika, přičemž u křesťanských autorů docházelo i k ovlivnění řeckou mytologií. V literatuře se ostrov Avalon poprvé objevuje v díle Historia regum Britanniae (pravděpodobně z roku 1136), jehož autorem je Geoffrey z Monmouthu.
Na tento příběh jsem kdysi udělal kamarádce prezentaci.
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5zBSt8fgNvU

luckykubrt

Zkus se zeptat Lucky Vondráčkové. Ta ji hrála v Excaliburu. 🙂

dubraro

Knihu jsem myslím četl, ale to byla fikce, jen užívající prostředí a postavy Artušovských legend.
Mohl bych nabídnout trilogii od Mary Stewart: Kouzelník Merlin, Meč krále Artuše a Okouzlený kouzelník, která příběh vypráví z Merlinova pohledu.
Nebo klasiku od Thomas Mallory: Artušova smrt.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Morgana_Le_Fay