Avatar uživatele
anonym

Má někdo podobné pocity?

Víte,mám takový malilinkatý pocit,něco jako pocit viny.
Prostě proto,že jsem nezvednul zadek a neodjel pomáhat lidem v tom strašidelném průseru – povodně.
Mám pár dobrých důvodů,proč,a­le.....
A to jsou na zítra hlášené přívaláky. Pohoda.
Doplňuji:
Jasně, že jsou peníze fajn.Pokud.......
Ale tak otázka nezněla.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, Luss, Jahoda, vagra, aramah, kapka, flodur, anonym před 4978 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Luss

Bubco jsme na tom stejne, taky mam malilinkaty pocit viny. Tech dobrych duvodu jak pisete, mam take hodne, hlavne praci (ne kseft, delam praci pro ostatni)jenze stejne… Kdyz to vidim v televizi, rikam si, jestli me dobre duvody nejsou vlastne jen vymluvy. Mam v planu 5 dni volna (jedine volno za cele leto – koncem srpna) a puvodne jsme s kamaradkou chtely jet do jiznich Cech, nekam „za nosem“, ale zitra s ni mam sraz a zcela vazne uvazuji o tom, ze ji navrhnu zmenit smer o 180stupnu a jet na sever uklizet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas

Je pravda, že každá ruka je vítaná. Naše město postihla velká povodeň v r. 1997 a menší 2002, letos se řeka nevylila. Sice nešlo o bleskovou povodeň, ale poškození majetku vyjde téměř nastejno. Několik dní jsme byli obklopení špinavou vodou a sledovali, jak pomalu v bytě klesá.
Pak velké uklízení, všude plno bahna, voda na mytí kalná. S uklízením zatopeného sklepa i bytu nám pomáhali asi 3 dobrovolníci a práce bylo dost. Kontejnery se plnily.

Jenže ne každý se může zapojit do úklidu, ať má důvody jakékoliv. Práce je i psychicky náročná. Potvrdil mně to i známý hasič, který při několika povodních zssahoval a po nich pomáhal.

Cítím se všemi postiženými, proto vždy posílám finanční příspěvek. Nám také jiní pomohli. Mnohé postižené obdivuji za jejich pozitivní přístup, ale chápu, že jiní potřebují pomoc psychologa. Beznaděj. Bude se opakovat další povodeň? Dnes to nikdo neví …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Pomoci můžete i na dálku,finančně, tak jak to udělala většina z nás.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já pomáhat jet nemůžu protože mám doma své povinosti proto jsem poslala finanční částku .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Poslali jsme finanční částu. Doufám, že to půjde opravdu na pomoc lidem, které povodeň zastihla a ne do nějakých zbytečností 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Bohužel, zdravotní stav mi takto nedovoluje uvažovat, navíc jsem měl nyní i ženu ve špitále. Finanční částku poskytujeme se ženou vždy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Bubčo já ten pocit viny nemám a to z důvodů že jsem povoden zažila je to strašná věc ale od té doby mám příšeré pocity ůzkosti vím že bych tam byla spíš na obtíž,proto se aspon snažím pomoct finančně a moc obdivuji a vážím si těch kteří i když se bojí dokáží odjed a pomáhat

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek