rady74

Má nárok na dědictví

Mají nárok na dědictví po otci děti z předešlýho vztahu,jestliže nemovitost,kterou vybudoval se svou nynější manželkou,přepíší na svoje děti?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nemovitost přepíše na své děti v současném vztahu během svého života, je jedno zda darem, nebo prodejem, pak děti z původních vztahů na část nemovitosti, jako součást dědictví nárok nemají

Další odpovědi
Sůwa

Tohle není tak jednoznačné – vlastní děti jsou neopominutelnými dědici a do dědictví lze započítat i dary uskutečněné během života, na které by se jinak dědictví vztahovalo.

hanny 2

Ano,suwa má pravdu,známá chtěla synovi založit stavební spoření a bylo jí řečeno,že bývalý manžel,se kterým má ukončeno majetkoprávní řízení,je s ním rozvedená asi 5 let,on žije v Anglii,má tam údajně novou rodinu a za těch 5 let jí dluží výživné na syna,tak přes to všechno by měl nárok na část naspořených peněz!!!Takže se na to samozřejmě vykašlala.