replicator

Má klokan opravdu 3 vagíny? Proč?

Odpovědi
marci1

„Samice má obvykle dvě pochvy a dvě dělohy, přičemž se většinou před porodem vytváří ještě třetí – ta slouží výhradně k porodu. Po porodu opět třetí děloha zaniká. Je logické, že v souvislosti s tím mají i samci uzpůsobený pářící orgán. Nemají sice penisy dva, ale většinou mají penis tzv. dvouhrotý nebo rozeklaný – na konci rozštěpený ve dví (výjimkou jsou velké druhy klokanů).“ 🙂

Zdroj: zoochleby.cz/roz­mnozovani-vacnatcu-a-ptakoritnych-5300/